Władysław Szpilman „PIANISTAS: nepaprasta vieno žmogaus išgyvenimo Varšuvoje 1939–1945 metais istorija“

Šią knygą apie savo gyvenimą vokiečių okupuotoje Varšuvoje parašė garsus žydų kilmės Lenkijos muzikantas ir kompozitorius Władysławas Szpilmanas. Visa jo šeima – tėvai, dvi seserys ir brolis žuvo nuo nacių rankų.

Skaityti daugiau...

Stuart MacBride „Atvira žaizda“

Tai trečioji škotų rašytojo Stuarto MacBride'o knyga apie kriminalistą seržantą Loganą Makrėjų (pirmosios dvi – „Šaltas granitas" ir „Gęstanti šviesa").

Aberdyno gyventojai įbauginti – kažkas naktimis lyg grobuonis medžioja jaunas merginas, jas neatpažįstamai supjausto ir išprievartauja. Jo aukos neturi nieko bendra, išskyrus tai, kad yra jaunos, patrauklios ir atsiduria netinkamoje vietoje netinkamu metu. Policija įtaria, kad tai turtingo pasipūtėlio Aberdyno futbolo klubo puolėjo Roberto Makintairo darbas, bet įrodymų nėra, o visuomenė, žiniasklaida ir ypač jo advokatas šiuos įtarimus vadina eiliniais policijos kliedesiais.

Skaityti daugiau...

Louise Penny „Ramus gyvenimas“

Vaizdingas kaimelis, įsikūręs kiek į šiaurę nuo sienos su Jungtinėmis Valstijomis. Vieta, kur sveikinasi kaimynai, svečiai jaučiasi it namuose, o tiesa slypi už uždarų durų...

Skaityti daugiau...

Marina Melija „Palikite vaiką ramybėje! Paprastos išmintingų tėvų taisyklės“

Mes visi norime užauginti sėkmingus, savarankiškus ir laimingus vaikus. Todėl aktyviai planuojame, kontroliuojame, nuolat peikiame ir koreguojame jų gyvenimą bei veiksmus. Tačiau mūsų pastangos paveikti kitą žmogų, darant jam tiesioginę įtaką, beveik beprasmės.

Skaityti daugiau...

Elena Mezginaitė „Mano senas drauge (3-oji laida)“

O kas ji ta Elena Mezginatė? Kodel ji kreipiasi į mane taip „mano senas drauge"? Gal ji mane pažįsta? Kodėl jos knyga leidžiama jau trečią kartą?
Gimė 1941 m. Rokiškio rajone, Petriškiuose. Pirmieji eilėraščiai parašyti tada, „kai liepė mokytoja".

Skaityti daugiau...