Greivienė Birutė

 

      Ak tas rugsėjis, rugsėjis! Pats sėjos įkarštis, o Birutė ėmė ir „išdygo“ amatininkų Zofijos ir Juozapo Raštučių šeimoje, jaukiame Šilalės miestelyje. Tai buvo seniai seniai, daugiau nei prieš pusę amžiaus. Vėliau likimas nubloškė šeimą iš Šilalės į Tenenių bažnytkaimį. Čia jos vaikiškas dienas supo nuostabi gamta: didžiulis parkas, jame koplyčia, bažnyčia ir vinguriuojantis upelis. Čia išgyveno ir karo siaubą.
     Šilalės vidurinėje mokykloje prabėgo gražiausios gyvenimo dienos. Svajojo būti medike, tačiau nebuvo lemta. Susirado mokytojos darbą Pėžaičių aštuonmetėje mokykloje. Vėliau Klaipėdos pedagoginė mokykla ir vėl Pėžaičiai. Likimas dar kartą pakoregavo gyvenimą – visa šeima atsidūrė Gargžduose. Prasidėjo klajonės po rajoną: Kalotės, Tauralaukio pradinės mokyklos, Priekulės pagalbinė mokykla ir trejetą metų – Gargždų trečioji vidurinė mokykla.
      Eilėraščius pradėjo rašinėti dar mokykloje, tačiau jų neišsaugojo. Rimčiau pradėjo rašyti išėjusi į užtarnautą poilsį. Gimė pirmoji knygutė „Pienės pūkas“. Keli eilėraščiai publikuoti knygoje „Palydint į kelią“, skirtoje rajono abiturientams.
      Birutės eilėraščiai kuklūs, paprasti, kiekvienam suprantami. Jie lyg laiškai, kuriuose išsakytos mintys, svajonės, nusivylimai, liūdesys ir džiaugsmas. Jei jūs juose neatrasite nieko artimo širdžiai – atleiskite. Birutė nėra poetė, o tik pradinių klasių mokytoja ir poezijos mylėtoja.

 

Birutės Greivienės kūryba (MS Word dokumentas)

Išleista knyga: