Egidijaus Žiedo knygos „Autsaideriai (arba gyvenimas užribyje)“ pristatymas

 

Egidijus Ziedas

      Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka mokslo metus pasitiko su naujos Egidijaus Žiedo knygos „Autsaideriai (arba gyvenimas užribyje)“ pristatymu. „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktoriui ir literatų klubo „Potekstė“ pirmininkui ši knyga ne pirma, poezijos knygutės „Tekstai“,  „Linkėjimai iš debesų“, „Pui, špoke, pui!“ jau senokai džiugina skaitytojus. Taip pat autorius yra kelių leidinių sudarytojas: knygutės „Palydint į kelią“, skirtos mokytojams ir mokiniams bei „Sparnuoti žodžiai mano miestui“, kurioje sudėta rajono kūrėjų kūryba. E. Žiedo kūrybos galima atrasti daugelyje leidinių, tarp jų – J. Lankučio bibliotekos išleistame almanache „Iš minčių ir akimirkų“.
     Paskutiniąją knygą „Autsaideriai (arba gyvenimas užribyje)“ sudaro novelė, apsakymas ir apysaka. Knygos pristatymas sudomino ne tik rajono literatus, bet ir prozai neabejingus žmones. Renginio vedėja mokytoja Monika Vaišnorienė pasidžiaugė, jog  E. Žiedo kūryba tampa vis brandesne. Aptardama knygą ji pastebėjo, jog autorius paliečia aktualias temas – politiką, alkoholizmą, emigraciją, o tai suteikia knygai šiuolaikiškumo. Aktyvi literatūrinių susitikimų dalyvė, Donata Leketienė, ne tik gyrė autorių, bet ir pasidalino pastebėjimais, kritika dėl tam tikrų siužeto vingių.
     Renginio metu taip pat buvo galima išgirsti autoriaus knygos ištraukų, kurias skaitė bibliotekininkės Donata Liutikaitė, Vaida Ubartienė bei pati renginio vedėja. Malonus bendravimas, jaukūs pokalbiai nepaliko nei vieno abejingo, o pats rašytojas, teigdamas, kad „knygos rašomos ne tam, jog gulėtų dėžėse“, visiem susirinkusiems padovanojo po savo naujausią kūrinį.


Albina Žvirblytė