Gyvos akys, šiltas garsas ir šviesus žodis

    Jaukų lapkričio 22-tosios vakarą smuiko garsai kvietė visus į Jono Lankučio biblioteką. „Tylos drugiai“ – devintoji rašytojos Dianos Trijonytės Jusčienės knyga, tad nenuostabu, kad į jos pristatymą žodžio mylėtojų susirinko pilna salė.
    Ne pirmą kartą Dianos knygas pristatanti Monika Vaišnorienė nestokojo šiltų žodžių poetei: „Tai kūrėja, į savo knygas sudedanti ne tik mintis, jausmus, bet  ir dalelę širdies“. Vakaro metu susirinkusieji galėjo pasimėgauti D. Jusčienės kūryba – skaitovės Jono Lankučio bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė ir Gargždų muzikos mokyklos Teatrinio skyriaus vyr. mokytoja Laima Jusčienė skaitė gražiausias eiles iš naujosios knygos. Tarp pokalbių ir skaitymų renginio svečių ausis džiugino muzikiniai intarpai, kuriuos padovanojo mokytojos Audronės Balsienės auklėtiniai Dominykas ir Greta. Rašytoja prisipažino, kad įkvėpimą jai teikia gamta, jos grožis bei paskaitė eilėraštį iš ciklo „Pavasario sonatos“, kurį sukūrė įkvėpta Čiurlionio paveikslo.
    Antrąją dalį M. Vaišnorienė pradėjo rusų rašytojo Vladimiro Megre žodžiais, pritaikydama juos D. Jusčienei ir dėkodama, kad ji nenustoja kurti: „Jeigu sielos virpesius, jutimus tiesiogiai susiesi su raidėmis, negalvodamas apie visokius sąlyginumus, tai siela surikiuos tuos ženklelius tokia eile, sudėlios iš jų tokias kombinacijas, kad paskui skaitantysis pajaus rašiusiojo sielą“. Knygos pristatymo proga sveikinimo žodį Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos vardu tarė Tarybos narys Albinas Klizas. Rašytoją sveikino literatės Regina Kuneikienė, Birutė Stasaitienė, Birutė Greivienė, Gargždų pagyvenusių žmonių klubas „Užuovėja“, poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos ,,Branduma“ prezidentas, poetas Vytautas Barauskas, „Eglės“ leidyklos direktorius ir redaktorius Antanas Stanevičius.
    Nuoširdžiausi sveikinimo žodžiai, skirti Dianai, skrajojo tarytum tie drugiai. Ne vienas džiaugėsi, kad šiais technologijų laikais poezija dar geba pritraukti tiek daug žmonių, kurių akys gyvos, trokšiančios šilto garso, šviesaus žodžio bei pačių nuoširdžiausių emocijų.

 

Donata Liutikaitė