Saugaus interneto diena

Saugus internetas

        Artėjanti saugaus interneto diena vėl gvildens vaikų ir jaunimo saugumo internete problemą. Šiandien yra įgyvendinama visa eilė projektų bei sukurta įvairių priemonių padedančių užtikrinti saugumą internete. Tačiau privaloma nuolat atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą ir apsaugoti vaikus, ypač iš socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių, kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei elgesiu. Būtent pastarieji vaikai jaučiasi itin nesaugūs ne tik socialinėje aplinkoje, bet ir socialiniame tinkle.
Mažai tikėtina, jog socialiniu ir švietimo požiūriu vaikus ir jaunimą iš pažeidžiamų visuomenės sluoksnių, informacija apie saugų internetą pasiekia iš šeimos narių ar mokyklos.
     Lietuvoje projektą “Saugus socialinis žiniatinklis” įgyvendina asociacija “Viešieji interneto prieigos taškai” kartu su Pasvalio, Pakruojo, Varėnos, Radviliškio, Klaipėdos, Panevėžio, Šilutės, Plungės rajono savivaldybių bibliotekomis. Viešuosiuose interneto prieigos taškuose, kurie įsteigti kaimo bibliotekose, vaikai yra pagrindiniai lankytojai ir naudojimąsis internetu jų tarpe yra viena populiariausių paslaugų.
“Saugus socialinis žiniatinklis” - tai žinių gilinimo projektas finansuojamas Europos Saugaus Interneto Programos ir koordinuojamas vokiečių organizacijos Stiftung Digitale Chancen. Projekto partneriai yra Nobody’s Children Foundation (Lenkija), Fundación Esplai (Ispanija), Narodni centrum bezpecnejsiho internet (Čekija) ir Asociacija viešieji interneto prieigos taškai (Lietuva). Projekto trukmė 24 mėnesiai nuo 2012 m. gegužės iki 2014 m. gegužės mėnesio. Projekte svarbų vaidmenį atlieka ekspertai: John Carr, Dr. Per Christiansen (Hans-Bredow-Institutas), Dr. Renata Geležinienė, (Lietuvos Pedagogų asociacija), Loreta Križanauskienė (Asociacija Langas į ateitį), Andreas Link (jugendschutz.net), Prof. Sonia Livingstone (Londono Ekonomikos mokykla), Tink Palmer (Marie Collins fondas), Ana Luiza Rotta Soares (PROTEGELES)
Daugiau informacijos rasite projekto svetainėje: www.socialweb-socialwork.eu arba galite kreiptis šiuo elektroniniu pašto adresu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. .

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka ir bibliotekos filialai (kreiptis į artimiausiai esantį viešosios bibliotekos filialą) kviečia vaikus, jaunimą, pedagogus ir tėvelius paminėti Saugesnio interneto dieną. Susitikimų metu sužinosite kaip saugiai ir atsakingai elgtis internete, sudalyvausite asociacijos „Langas į ateitį“ paruoštame teste – „Ar esi saugus internete?“.

Gargžduose Jūsų lauksime vasario 6 d. 08.30 val. bibliotekos renginių salėje (Klaipėdos g. 15, I a.).