A. Juozaičio knygos pristatymas

      Vasario 14-osios popietę Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje labiau tvyrojo ne meilės dienos, o Lietuvos valstybės atkūrimo dienos nuotaikos, persmelktos istorijos dvasia. Sausakimšoje renginių salėje savo knygą „Gyvųjų teatras: istorinių asmenybių dramos“ pristatė visiems gerai žinomas, jau ne pirmą knygą išleidęs rašytojas, filosofas dr. Arvydas Juozaitis.
    „Gyvųjų teatras“ – šešių pjesių rinkinys, kurių veikėjai – puikiai pažįstamos istorinės asmenybės: prezidentas Antanas Smetona ir jo žmona, Konstantinas Mikalojus Čiurlionis, Feliksas Dzeržinskis, Juzefas Pilsudskis, sosto atsisakęs Lietuvos karaliaus Mindaugo sūnus Vaišvilkas bei Klaipėdos kraštui labai artima ir jo istorijos vingiams svarbi Prūsijos karalienė Luizė. Karalienė Luizė buvo reikšmingų reformų pradininkė: jos dėka buvo paskelbta apie valstiečių išvadavimą iš baudžiavos, vykdoma universitetų reforma. Arvydui Juozaičiui pristatant knygoje esančias pjeses, jo istorinius pasakojimus papildė renginio vedėja istorikė dr. Silva Pocytė, kuri paaiškino susirinkusiems, kokią svarbią reikšmę mūsų kraštui turėjo knygoje aprašomos asmenybės.
    Knygoje skaitytojai suras 2010-2012 m. rašytas pjeses „Vaišvilkas - Mindaugo sūnus“, „Luizė pirmoji“, „Čiurlionis. Juodoji saulė“, „Širdis Vilniuje“, „Prezidentienė“ ir „Tie, kuriems skirta išnykti“. A. Juozaitis prasitarė, kad beveik visos šios pjese turi nutiestus kelius scenos link: „Luizė pirmoji“ jau repetuojama Klaipėdoje, režisierius J. Vaitkus sostinės publikai pristatė „Širdis Vilniuje“, „Prezidentienė“, tikimąsi, atras savo nišą Kaune. Būtent J. Vaitkaus režisuoto Valstybinio jaunimo teatro spektaklio „Širdis Vilniuje“ nuotrauka puošia knygos viršelį. Kaip sakė pats autorius, viršelio reikšmė simbolinė - kiekvienas žmogus pasirenka savo gyvenimo istorijos kelią – vienas tampa tuo baltuoju angelu, o kitas, deja, savo istoriją dabina tamsiom spalvom...

Donata Liutikaitė