Kompiuteriniai kursai bibliotekoje – vartai į technologijų pasaulį

     Šiuolaikinis pasaulis neatsiejamas nuo informacinių technologijų, vis dažniau kompiuteris skverbiasi į visas žmogaus veiklos sritis: darbą, laisvalaikį bei tarpusavio komunikaciją. Suvokiama, jog šiais informacinių technologijų laikais labai svarbu turėti bent minimalių kompiuterio raštingumo įgūdžių, kuriuos būtina nuolat vystyti bei tobulinti.
    Kiekvienas žmogus yra skirtingas bei mokosi ir perima žinias skirtingai. Vyresnio amžiaus žmonės sunkiau prisitaiko prie naujųjų technologijų, o tai lemia tokių žmonių nedarbingumo lygio didėjimą. Todėl, skatindama vyresnių žmonių mokymąsi visą gyvenimą, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka 2013 m. sausio 23 d. - 2013 m.  vasario 27 d. organizavo tradicinius kompiuterinio raštingumo ir interneto išteklių mokymus. Šiuose mokymuose dalyvavo šeši žmonės (Virginija Preibienė, Elena Kurpeikienė, Irena Sutkienė, Jadvyga Rudžionienė, Jūratė Norkienė, Eugenijus Totilas), kursus vedė šios bibliotekos darbuotojos (Albina Žvirblytė ir Donata Liutikaitė). Kursų metu dalyviai buvo supažindinami su šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis, išmoko dirbti kompiuteriu: naudotis Word programa, internetinėmis paslaugomis – paieškos sistema, paštu, apmokėti mokesčius, ieškoti naudingos informacijos ir t.t. Taip pat buvo akcentuojamas darbas su virtualia pokalbiu programa „Skype“, kuria žmonės ypač džiaugėsi, nes galėjo susisiekti su savo emigravusiais vaikais bei anūkais.  Moterys stebėjosi, jog naudojantis internetu ne tik galima surasti daug skanių bei įmantrių receptų, bet ir jų gaminimą stebėti video įraše. Džiugino tai, jog „mokinukai“ pradžioje išsigandę kompiuterio, bijoję paspausti ne tuos mygtukus ar visai juos sugadinti, kursų pabaigoje drąsiai ieškojo informacijos, „nardė“ po interneto platybes, stebėjo savo banko pavedimus.
    Vasario 27 d. kursų baigimą vainikavo bibliotekos direktoriaus J. Gutausko pasirašyti ir pavaduotojos D. Ciparienės įteikti kurso baigimo diplomai. Direktoriaus pavaduotoja džiaugėsi dideliu noru koja kojon žengti į informacinių žinių amžių.


Albina Žvirblytė