Kviečiame atkurti Baltijos kelią internete. Jūsų istorija yra svarbi!

Projektas

     Projekto „Europeana 1989“ organizuojamos prisiminimų rinkimo dienos 2014 metais pasaulis minės Europą dalijusios geležinės uždangos kritimo 25-ąsias metines. Europos skaitmeninės bibliotekos Europeanos projekto „Europeana 1989“ tikslas – sukurti gyvybingą, asmeninių patirčių kupiną 1989 metų, kai Europoje vyko ypatingi politiniai ir socialiniai virsmai, paveikslą naujoje interneto svetainėje www.europeana1989.eu

Tarp įspūdingiausių 1989 m. įvykių – Baltijos kelio akcija Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Rugpjūčio mėnesį kviečiame visus į prisiminimų apie Baltijos kelią ir 1989 metus rinkimo dienas.

Vilniuje: rugpjūčio 9–10 d. (penktadienį ir šeštadienį) nuo 10 iki 18 val. Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų fojė

(Gedimino pr. 51, įėjimas nuo Neries upės pusės, laisvas).

Panevėžyje: rugpjūčio 13 d., antradienį, 10-18 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14).
Prisiminimų rinkimo dienų rengėjai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Kviečiame prisiminimų rinkimo dienomis pasidalyti savo asmeniniais prisiminimais ir jų materialiais liudijimais – nuotraukomis, suvenyrais, vaizdo ar garso įrašais, laiškais, plakatais, skelbimais, savilaidos laikraštėliais, kitais rašytiniais dokumentais, išlikusiais to meto kasdienio naudojimo daiktais – tuo, kas iki šiol guli jūsų stalčiuose ir mena 1989-uosius. Svarbu viskas – šios detalės kuria gyvą istorijos paveikslą.

Visi Jūsų prisiminimai ir atsinešti daiktai, Jums sutikus, bus užregistruoti, aprašyti ir suskaitmeninti: jie atsidurs virtualiame 1989 m. Europos žemėlapyje, o originalai bus grąžinti Jums. Turėsite progą pamatyti, kaip kuriamas unikalus skaitmeninis archyvas, ir patys prie to prisidėti. Taip pat galėsite sužinoti, kaip savarankiškai įkelti į projekto interneto svetainę www.europeana1989.eu savo prisiminimus.

Rugpjūčio 23–24 d. prisiminimų apie Baltijos kelią rinkimo dienos vyks Rygoje, rugpjūčio 30–31 d. – Taline. Baltijos kelio atkūrimo akcijos ambasadoriais tapo prof. Vytautas Landsbergis (Lietuva), Sarmīte Ēlerte (Latvija) ir Tunne Kelam (Estija).

„Mes kūrėme istoriją!“ – toks projekto „Europeana 1989“ šūkis. Esame pasaulio kultūros ir istorijos paveldo dalis. Perduokime savo patirtį ateities kartoms ir išsaugokime ją pasauliui.

Daugiau informacijos:
Kampanijos „Europeana 1989“ koordinatoriai Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje
el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. , tel. 8 655 04360

Plačiau apie projektą:
http://www.europeana1989.eu/lt/about/