Kviečiame atkurti Baltijos kelią internete. Jūsų istorija yra svarbi!

Projektas

     Projekto „Europeana 1989“ organizuojamos prisiminimų rinkimo dienos 2014 metais pasaulis minės Europą dalijusios geležinės uždangos kritimo 25-ąsias metines. Europos skaitmeninės bibliotekos Europeanos projekto „Europeana 1989“ tikslas – sukurti gyvybingą, asmeninių patirčių kupiną 1989 metų, kai Europoje vyko ypatingi politiniai ir socialiniai virsmai, paveikslą naujoje interneto svetainėje www.europeana1989.eu

Tarp įspūdingiausių 1989 m. įvykių – Baltijos kelio akcija Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Rugpjūčio mėnesį kviečiame visus į prisiminimų apie Baltijos kelią ir 1989 metus rinkimo dienas.

Vilniuje: rugpjūčio 9–10 d. (penktadienį ir šeštadienį) nuo 10 iki 18 val. Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų fojė

nolvadex pills no prescriptionwhat is nitroglycerin used forplavix buy online
(Gedimino pr. 51, įėjimas nuo Neries upės pusės, laisvas).

Panevėžyje: rugpjūčio 13 d., antradienį, 10-18 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14).
Prisiminimų rinkimo dienų rengėjai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Kviečiame prisiminimų rinkimo dienomis pasidalyti savo asmeniniais prisiminimais ir jų materialiais liudijimais – nuotraukomis, suvenyrais, vaizdo ar garso įrašais, laiškais, plakatais, skelbimais, savilaidos laikraštėliais, kitais rašytiniais dokumentais, išlikusiais to meto kasdienio naudojimo daiktais – tuo, kas iki šiol guli jūsų stalčiuose ir mena 1989-uosius. Svarbu viskas – šios detalės kuria gyvą istorijos paveikslą.

Visi Jūsų prisiminimai ir atsinešti daiktai, Jums sutikus, bus užregistruoti, aprašyti ir suskaitmeninti: jie atsidurs virtualiame 1989 m. Europos žemėlapyje, o originalai bus grąžinti Jums. Turėsite progą pamatyti, kaip kuriamas unikalus skaitmeninis archyvas, ir patys prie to prisidėti. Taip pat galėsite sužinoti, kaip savarankiškai įkelti į projekto interneto svetainę www.europeana1989.eu savo prisiminimus.

Rugpjūčio 23–24 d. prisiminimų apie Baltijos kelią rinkimo dienos vyks Rygoje, rugpjūčio 30–31 d. – Taline. Baltijos kelio atkūrimo akcijos ambasadoriais tapo prof. Vytautas Landsbergis (Lietuva), Sarmīte Ēlerte (Latvija) ir Tunne Kelam (Estija).

„Mes kūrėme istoriją!“ – toks projekto „Europeana 1989“ šūkis. Esame pasaulio kultūros ir istorijos paveldo dalis. Perduokime savo patirtį ateities kartoms ir išsaugokime ją pasauliui.

Daugiau informacijos:
Kampanijos „Europeana 1989“ koordinatoriai Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje
el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. , tel. 8 655 04360

Plačiau apie projektą:
http://www.europeana1989.eu/lt/about/