Tradicinė kvalifikacinė-pažintinė bibliotekininkų kelionė džiugino geru oru ir nuostabiais vaizdais

     Ankstų rugpjūčio 30-osios rytą Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos ir Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos bibliotekininkai išsiruošė į kvalifikacinę-pažintinę kelionę. Pirmasis kelionės tikslas vedė Rytų Lietuvos link. Bibliotekų specialistai aplankė Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, kurie nustebino autentiškai atkurtomis istorinėmis reprezentacinių interjerų bei lobyno ekspozicijomis. „Mane labai sužavėjo Valdovų rūmai. Turėjom puikią gidę, kuri ne tik išsamiai pristatė, bet ir  papasakojo įvairiausių istorijų. Tai išties  labai reikalingas, šauniai Lietuvos istoriją atspindintis objektas“ – teigė Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas. Pasivaikščioję po praeitimi alsuojančius rūmus, bibliotekininkai keliavo apžiūrėti neseniai duris atvėrusios Vilniaus Universiteto bibliotekos ir Nacionalinio atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centro, nustebinusio savo modernumu ir šiuolaikiškumu. Su kolegomis pasidaliję gerąja patirtimi, aptarę bibliotekinio darbo specifiką bei naujoves, iškeliavo link kito tikslo – Kernavės.

Pirmojoje Lietuvos sostinėje bibliotekų specialistai pasigrožėjo legendomis apipintais piliakalniais, neogotikine Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia bei unikaliais gamtos vaizdais: Kernavės kultūrinis rezervatas yra Unesco Pasaulio paveldo sąraše. Vakarop, pasiekus nakvynės vietą - Trakus, dar suspėjo aplankyti Trakų savivaldybės viešąją biblioteką, susipažino su bibliotekos skyrių vykdoma veikla, diskutavo aktualiomis temomis: skaitymo skatinimas, informacinės visuomenės ugdymas ir bibliotekų įvaizdžio formavimas.
    Pailsėję, kitą rytą, visi norintys turėjo puikią progą pasivaikščioti po atstatytą Galvės ežero salos Trakų pilį ir prie pilies saloje įkurtą parką. Žinoma, nebuvo galima išvykti iš Trakų nepasistiprinus kibinais, tad taip sočiai papusryčiavus, bibliotekininkų kompanija patraukė namų link,  bet pakeliui dar aplankė Jurbarko rajono savivaldybės viešąją biblioteką.
-    Itin graži Jurbarko biblioteka, sutvarkyta, atnaujinta, mane išties sužavėjo savo modernumu. Labai dėkoju kelionę suorganizavusiai Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojai Dianai Ciparienei už galimybę aplankyti nuostabius Lietuvos kampelius bei susipažinti su kitų, itin modernių bibliotekų darbo specifika, - teigė Drevernos filialo bibliotekininkė Vilma Klipštienė.
    Jau temstant į Klaipėdos rajoną grįžę bibliotekininkai neslėpė puikių emocijų: ne tik daug pamatė, bet ir daug sužinojo, pasisėmė patirties iš kituose miestuose dirbančių kolegų. Apie tokių kelionių naudą paklausta J. Lankučio bibliotekos darbuotoja Rima Kuršė teigė, kad jos padeda geriau pažinti kolektyvą, išvykęs lengviau susibendrauji, pamatai kitų bibliotekų veiklą.

Donata Liutikaitė