Bibliotekoje – S. Kausteklienės pirštinių ir riešinių paroda

Riešinių ir pirštinių paroda

         Antradienį 17 val. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos skaitykloje rinkosi visi, norintys pasislėpti nuo rudeninės darganos ir savo akimis pamatyti Staselės Kausteklienės sukurtų pirštinių ir riešinių parodą. Prieš daugiau nei šimtą metų buvusi populiari garderobo dalis – riešinės – šiandien tapo vėl itin madingos. Riešinės nešiojamos ne tik kaip tautinio kostiumo dalis, bet ir kaip puošiantis madingas aksesuaras prie bet kokių drabužių.

            Karoliukais tviskantys mezginiai ne tik puošnūs, bet ir maloniai šildo, esant žvarbiam orui. Vienomis iš tokių puošnių riešinių pasipuošė bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė, kuri visiems susirinkusiems pristatė darbų autorę ponią Staselę. Autorė prisimena, jog labai dailiai mezgė jos močiutė, vėliau - mama. Gailisi, kad močiutė išėjo dar tada, kai nesidomėjo mezgimu, o jos darbų išsaugoti nepavyko. S. Kausteklienė megzti išmoko penktoje klasėje per darbelių pamoką. Už perteiktas žinias ir įkvėptą meilę mezgimui ji dėkinga savo gabiai mokytojai. Meistrės megztos riešinės abejingų nepalieka: stebina raštų gausumas, kūrybingas spalvų derinimas, mezgimo preciziškumas. Rankdarbių kūryba susijusi su skirtingais spalvų ir ornamentų eksperimentais. Staselė idėjų dažniausiai semiasi iš aukštaičių, žemaičių raštų ar tautinių motyvų, daug informacijos randa senovinėse knygose.

Parodos pristatymo vedėja pavaduotoja D. Ciparienė nesiliovė grožėtis autorės kūriniais, tačiau susirinkusiuosius dar labiau nustebino, jog autorė mezga ne tik pirštines, bet ir pagalvėlių užvalkalus, drabužius. Vienu iš jos kurtų rūbų pasidabinusi renginio dalyvė sulaukė garsių publikos ovacijų.

         Darbų autorę sugūžėjo pasveikinti didelis gerbėjų ratas, darbais džiaugėsi dukra, „Vaivorykštės“ gimnazijos technologijų mokytoja Joana Lukienė, kuri atvirai prisipažino, jog mamai pavydi neišsenkančios kantrybės. Draugai bei giminaičiai: Janina Lukauskienė, Genutė Vaitkienė su dukra Eva, Stasytė Žiliuvienė nestokojo gražių žodžių autorei, linkėjo kūrybinio polėkio ir neišsenkančios vaizduotės.

            Renginio metu Šarūnės Petruškevičienės ir „Cyrulelis" retro grupė atliekamos dainos sušildė svečių širdis.

       Kviečiame visą mėnesį pasigėrėti unikaliais S. Kausteklienės darbais, o norintys įsigyti S. Kausteklienės darbų, autorės kontaktų prašykite bibliotekos darbuotojos (Klaipėdos g. 15, III a.).

 

Albina Žvirblytė