Antano Žemgulio knygos „Paskui laiką“ sutiktuvės

Antano Žemgulio knygos „Paskui laiką

   „Gyvenime reikia būti oriam, liūdnam, aistringam, nustebusiam, bet tik ne rimtam, ne! Kai tampam rimtais, numiršta dalelė mūsų“. Šiais Žiuljetos Greko žodžiais spalio 10 d. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė pasveikino visus, atvykusius į Gargždų miesto garbės piliečio, rašytojo, ornitologo knygos „Paskui laiką“ sutiktuves. Anot pavaduotojos, šie žodžiai nusako Antano Žemgulio būdą: „jam netinka būti rimtam, jis visur ir visada gyvena kartu su humoru, saviironija ir sveiku sąmoju, kuris padaro jį tokį išskirtinį“ – teigė D. Ciparienė. Vakaronės metu buvo peržvelgta rašytojo biografija, senose nuotraukose buvo galima pamatyti ne tik praeities, jaunystės, šeimyninio bei kūrybinio gyvenimo akimirkas, bet ir jo paties pieštų knygos iliustracijų, kurios nustebino ir pralinksmino susirinkusiuosius. Literato bičiulė poetė, LR rašytojų sąjungos narė, Kelmės rajono garbės pilietė Elena Skaudvilaitė pasidžiaugė A. Žemgulio naujausia knyga, kurios rankraštį ji patobulino savo pastabomis. Poetė atskleidė, jog jų ilgametės bičiulystės pagrindas – literatūra, todėl abu turi ko pasimokyti vienas iš kito.

   A.Žemgulio kūryba skambėjo endriejaviškių lūpomis

   Susirinkusieji galėjo ne tik pabendrauti su pačiu knygos autoriumi, bet ir išgirsti jo kūrybos fragmentų. Dešimtokė Vitalija Vainiūtė supažindino svečius su esės „Diagnozė“ ištrauka, kurioje narpliojami kaimo moterėlių tarpusavio santykiai. Moksleiviai Gintaras Jokubauskas ir Orinta Lengvinaitė pristatė išrauką „Žaidimai“ apie europinio laiko įvedimą, o Endriejavo mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Laima Kazragienė ir mokyklos direktorė (buvusi A. Žemgulio mokinė) Vilma Ugintienė perskaitė ištraukas apie kalbos užterštumą ir mokytojų darbą. Endriejavo filialo bibliotekininkė Rita Žadeikytė visus susirinkusiuosius kvietė pasisvečiuoti į mišką ir išgirsti autoriaus minčių apie gamtos ir miško naikinimą.

   Svečių lūpomis ir sveikinimai, ir simbolinės dovanos

   Antaną Žemgulį su naujausios knygos išleidimu suskubo pasveikinti daugybė žmonių. Gerbėjų rate – artimieji, draugai bei gargždiškiams puikiai pažįstami veidai. Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariai Albinas Klizas ir Voldimara Jasmontaitė pasidžiaugė rašytojo gebėjimu suintriguoti ir sudominti skaitytoją, tarybos nariai įteikdami simbolinį paveikslą su akmenimis palinkėjo, jog autoriaus kūrybinis kelias visada būtų tiesus. Endriejavo seniūnė Laimutė Šunokienė pasidžiaugė, jog jų bendruomenėje gyvena nuostabus, talentingas ir šiltas žmogus, kuris savo kūryba garsina mūsų kraštą ir visą Lietuvą. Tarp sveikintojų buvo literatų klubo „Potekstė“ narė Birutė Stasaitienė, kuri A. Žemguliui įteikė simbolinį akmenį su gintarais, ir Diana Jusčienė, negailėjusi šiltų žodžių autoriaus knygai. Rašytoją suskubo sveikinti visas pulkas artimųjų ir draugų linkėdami kuo didžiausios sėkmės ir kūrybinio polėkio.

 

Albina Žvirblytė
Stasio Sodeikio nuotr.