Bibliotekoje vyko interaktyvi HYHO sesija „Būk savanoris – keisk pasaulį“

Savanorystės sesija

     Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Jaunimo erdvėje-informavimo taške kovo 25 d. vyko interaktyvi HYHO sesija „Būk savanoris – keisk pasaulį“. Šiuo renginiu buvo kviečiami visi, norintys sužinoti apie savanorystės principus, galimybėmis, sužinoti daugiau informacijos ar tiesiog gerai praleisti laiką. Susipažinti su savanoryste buvo kviečiama žaidžiant visame pasaulyje gerai žinomą žaidimą „Kas laimės milijoną“. Susirinkusieji grupėse spėliojo skirtingus klausimus apie savanorystę, savanorio amžių, savanorystės formas, Europos savanorių tarnybą ir pan. Muzikinius intarpus dovanojo bibliotekos savanorė Kamilė Mackevičiūtė ir Tomas Cirtautas.
     Džiugu, jog su jaunimu savo savanoriavimo patirtimi pasidalinti atvyko Rietavo atviro jaunimo centro savanoriai Mariami Silagadze (iš Gruzijos) ir Yanik Muntu (iš Vokietijos), kurie susitikimo metu diskutavo apie savanorišką veiklą Lietuvoje ir už jos ribų, apie kompetencijų ir praktikos įgijimą bei savanorystės naudą sau ir kitiems. Mariami ir Yanik papasakojo apie savo patirtį, šeimos požiūrį, savo šalį ir kultūrą, savanorystės užsienyje galimybes ir formas, sritis, dalinosi šmaikščiais nuotykiais patirtais Lietuvoje. Svečiai sulaukė daugybės klausimų iš jaunuolių, juos domino viskas: nuo pasirinkimo momento iki priežasčių, kodėl jie savo savanorystei pasirinko Lietuvą.
     Renginio metu jaunimui buvo suteikta galimybė išbandyti save savanoriu kailyje - ant popieriaus lapo jie turėjo užrašyti savo elektroninio pašto adresą ir pasižadėjimą, kurį turės įgyvendinti per mėnesį.
Primename, jog kiekvienas iš mūsų gali tapti savanoriu ir keisti pasaulį. Daugiau informacijos ieškokite svetainėje www.zinauviska.lt.

Albina Žvirblytė
Nuotr. Lina Laurinavičiūtė