Nauja literato knyga džiugins žodžio mylėtojus

       Turbūt vienas didžiausių malonumų rašančiam žmogui – paimti į rankas dar dažais kvepiančią knygą, kurioje sutalpinta dalelė jo širdies. Tokia laimė pedagogą, rašytoją, lituanistą, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narį, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininką Albiną Klizą aplankė jau penktą kartą. Ši nauja knyga „Išlįsdavau iš kanapių“ tarytum įprasmina dar vieną gražią šių metų progą – rašytojas švenčia savo 75-erių metų jubiliejų.
       Literato kūryba besidomintiems puikiai pažįstamos jau anksčiau išleistos knygelės: „Dzūkas Žemaitijoje“, „Likimai“, „Sūkuriai“ ir „Laiko juosta“. Šį publicistikos knygų ketvertuką Kostas Federavičius, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos pirmininkas, įvardija kaip „spindulingus atliktų darbų piramidės luitus“. Naujoji knyga – tarsi tos piramidės viršūnė. Ji talpina 5 skyrius: „Šviesos akiraty“, „Minčių išklotinės“, „Tarp būties stipinų“, „Spindulių karuselėj“, „Žvilgsnis pro tiesos kampą“. Pirmajame skyriuje sudėti straipsniai įvairia tematika, kurie buvo talpinami rajono ir regiono spaudoje. Antrasis skyrius skirtas mokytojo Pranciškaus Stanevičiaus laiškams. Pasak autoriaus, būtent šis žmogus nulėmė profesijos pasirinkimą, o tuo pačiu ir gyvenimo kryptį. „Tarp būties stipinų“ – mintys apie artimus žmones, drauge žengusius ar tebežengiančius gyvenimo keliu. Čia tekstai kaimynui Vaidotui Steponavičiui, anūkui Šarūnui, Gargždų miesto garbės piliečiui Damijonui Karečkai ir kitiems. Ketvirtasis skyrius skirtas margam pasauliui – taip įžangoje įveda pats A. Klizas, o penktajame – įžvalgos apie politiką, ekonomiką ir kitas nūdienos aktualijas.
       Kupina gražių pamąstymų, kartais gan „aštrių“ išsireiškimų, kasdienių rūpesčių. Ir visa tai, kaip teigiama anotacijoje, tam, kad gyvenimas gražėtų, kad vilties karuselėje suktųsi tik šviesos spinduliai.
       Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos ir rajono filialų bibliotekininkai sveikina bičiulį, nuolatinį renginių lankytoją, užtarėją Albiną Klizą garbingo jubiliejaus proga. Linkime įkvėpimo, naujų ieškojimų bei atradimų ir neišsenkančios kūrybos versmės.

Juozas Gutauskas
Klaipėdos raj. savivaldybės Jono Lankučio
viešosios bibliotekos direktorius