„Keliaujantis menas“ – galimybė pasijusti tikrais aktoriais (video)

Keliaujantis menas

       Spalio 23 d. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio bibliotekos renginių salėje vyko projekto „Keliaujantis menas 2014“ kūrybinės teatro dirbtuvės su Klaipėdos jaunimo teatro aktoriais. Šio projekto iniciatoriai ir sumanytojai – Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės biblioteka.
       Dirbtuvės buvo skirtos lavinti būsimų aktorių ar vaidinančių laisvę, gebėjimą dirbti grupėje, nes teatras - tai kolektyvinis menas – išmokti jausti partnerį ir sąveikauti su juo yra pagrindinis tikslas. Susitikimo metu aktoriai kartu su dalyviais atliko šešis skirtingus užsiėmimas: “ritminę piramidę”, “funny triangles” ir „body percussion (kūno perkusiją)” – skirti lavinti muzikos, ritmo pojūtį, koordinaciją, darbą grupėse. Kita susitikimo dalis „aktorinis trenažas” pagal Londono Šekspyro teatro metodiką, „sceninis judesys” ir „aktorinės muštynės” – skirti lavinti aktorių vaizduotę, kūno valdymą, klausymą, partnerio pajautimą.
      Kiekvienas iš dalyvavusių galėjo pasijausti tikrais aktoriais, išbandyti ne tik vaidybą, bet ir muzikos, rimtos, garso galią, kuri apjungia Klaipėdos jaunimo teatro trupės tikslą ir ideologiją - originalius sprendimus ir formas teatre.

Video iš susitikimo

Straipsnio autorė Albina Ananjeva
Nuotraukos: Donata Liutikaitė ir Albina Ananjeva