„Europrotų“ kovos startavo bibliotekoje

Lapkričio 5 d. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje prasidėjo ilgai lauktos protų kovos – „Europrotai“. Tai komandinis žaidimas, paremtas protų kovų tipo viktorina, kuri vakarais į įvairias erdves pritraukia šimtus žinių ištroškusių ir jas pademonstruoti norinčių smalsuolių.

Žaidimą organizuoja Europos informacijos centrai – Europe Direct, Jaunimo Europos komanda, viešosios bibliotekos ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Pirmame ture kovėsi net 6 komandos, dauguma jų - „Europrotų“ mylėtojai ir žaidimo veteranai. Šį sezoną žaidė komandos: „Briuselis“, „Čekuolio angelai“, „Juventa“, „Pagalvosim“, „Šokolodas“ bei nauja komanda „Minija“. Kaip ir pirmąjį sezoną, kiekvienas iš 5 žaidimo klausimų turų buvo skirtingi, viename reikėjo žinoti dagiau apie Europos parlamentą, kituose atspėti nuotraukas, muziką ir pan. "Europrotus" vedė bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas ir direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė.

Pirmąją vietą rudens sezono etape, surinkę net 38, 5 taškus, laimėjo komanda „Juventa”, antrąją vietą užėmė „Šokoladas”, trečioji komanda „Briuselis”, ketvirta vieta atiteko komandai „Čekuolio angelams“, penkti liko „Pagalvosim“, o šešti – „Minija“.

Antrasis žaidimo turas jau ateinantį trečiadienį (lapkričio 12 d.). Lauksime Jūsų!

Albina Ananjeva