G. Iškausko knygos „ŠEŠĖLIŲ ŽAIDIMAI“ pristatymas

Giedrius Iškauskas

        2014 m. lapkričio 8 d. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje vyko rašytojo Giedriaus Iškausko knygos „Šešėlių žaidimai“ pristatymas. Supažindinama su autoriumi, bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė atskleidė, jog ši knyga unikali, nes tai - alternatyvios istorijos romanas apie dabartinių laikų Lietuvą, kurią užgrobusios neokomunistinės nusikaltėlių jėgos ir su jais kovojančia laisvės kovotojų organizacija, vadinama Lietuvos Šešėliais.
        Knygos autorius susirinkusiems prasitarė, jog romane galime įžvelgti realių Lietuvoje vyksiančių įvykių, problemų, tokių kaip socialinė nelygybė ar net emigracija. Knyga „Šešėlių žaidimai“ ypač dinamiška, joje nėra daug filosofavimo, įvykiai keičia įvykius, o savitą rašytojo stilių pabrėžia humoras, ironija, dramatizmas, o kartais ir mistikos elementai. Įdomu tai, jog knygoje galima „nusikelti“ į realias vietas, pavyzdžiui, Majamį (taip Marijampolę vadina vietiniai gyventojai), pasivaikščioti po Poezijos parką ir pan.
        Knygos ištraukas skaitytojams skaitė G. Iškausko širdies draugė Monika Dargytė, kuri, anot rašytojo, yra ne tik kritikė ir pagalbininkė, bet ir jo mūza.
        Renginyje dalyvavę svečiai negailėjo klausimų jaunajam rašytojui, juos domino viskas: nuo kūrybinio kelio pradžios, sunkumų iki asmeninio gyvenimo detalių.

Tekstas ir nuotraukos Albinos Ananjevos