Seminaras Veiviržėnuose

     Lapkričio 7 d. (penktadienį) Veiviržėnų kultūros centre vyko seminaras: „Pranešimų rengimas ir skaitymas“. Šie mokymai - tai Veiviržėnų bendruomenės ir Veiviržėnų bibliotekos projekto, kurį finansuoja Lietuvos kultūros ministerija, dalis.
     Pranešimą skaityti buvo pakviestas žymus lietuvių kompozitorius, pedagogas, meno renginių organizatorius docentas Laimis Vilkončius. Šiuo metu L. Vilkončius yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus kolegijos docentas (2008), Kultūros darbuotojų tobulinimosi centro bei Lietuvos viešojo administravimo instituto dėstytojas. Vienas iš jo dėstomų dalykų būtent ir yra pranešimų rengimas ir skaitymas, oratorystės menas.
    Seminare dalyvavo beveik 30 klausytojų iš viso rajono: kultūros darbuotojai, pedagogai, bibliotekų darbuotojai, verslininkai. Išklausę 8 akademinių valandų mokymus kiekvienas dalyvavęs gavo Lietuvos kultūros tarybos pažymėjimus, kuriuos pasirašė Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas bei mokymų lektorius Laimis Vilkončius. Pažymėjimus įteikė Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė.
     Mokymai buvo intensyvūs ir įdomūs, pagilinimo jau turėtas žinias bei sužinojome daug puikių būdų kaip ruošianti viešą kalbą. Puikus lektorius davė daug šaunių praktinių patarimų, kaip pasiruošti kalbą, kaip nugalėti baimę, kaip valdyti auditoriją. Esame dėkingi Veiviržėnų miestelio bibliotekininkei Valei Krauleidienei už suorganizuotą puikius mokymus, kurie yra ypač reikalingi dirbant darbą su žmonėmis.

Veiviržėnų kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Inesa Gaudutytė