Europos diena tradiciškai paminėta Gargžduose

      Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka jau ne pirmus metus Gargžduose organizuoja Europos dienos šventę, kurios metu informuoja gyventojus apie Europos Sąjungą. Šiemet, atsižvelgdama į tai, kad 2015-ieji paskelbti Europos metais vystymuisi bei suprasdama ES išorės veiksmų ir jos vaidmens pasaulyje svarbą, biblioteka gargždiškius ir miesto svečius kvietė iš arčiau susipažinti su besivystančiomis šalimis. Šventės metu taip pat buvo siekiama piliečiams išaiškinti paramos tokioms šalims naudą, pristatyti besivystančių šalių esmines problemas: badą, diskriminaciją, gamtos išsaugojimą, sveikatos problemas, kurias iššaukia prastos gyvenimo sąlygos. Europietišką šventę gargždiškiai buvo pakviesti švęsti ne tikrąją dieną, gegužės 9-ąją, bet diena anksčiau – gegužės 8-ąją.
     Jau nuo vidurdienio centrinėje Gargždų miesto gatvėje aidėjo muzikos garsai, subūrę nemažai smalsuolių, kurie rinkosi aikštėje šalia bibliotekos bei kultūros centro. Gausybė vėliavėlių, balionų, „Eurodesk“ palapinė – štai kas patraukė dėmesį. Šventė iškilmingai pradėta Lietuvos, Europos Sąjungos himnais, renginio vedėjos Vaidos Ubartienės ir šventės iniciatorės Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojos Dianos Ciparienės sveikinimo žodžiais. Pasveikinti gargždiškių į šventę atvyko ir Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas ir jo pavaduotoja Violeta Riaukienė.
Po iškilmingo atidarymo, šventę pradėjo Gargždų vaikų muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Bronius Vaičius) ir orkestro merginų šokėjų grupė (vad. Giedrė Malūnavičienė). Po šio pasirodymo, sceną „užvaldė“ ir įvairių tautų šokius pristatė Gargždų „Kranto“ vidurinės mokyklos moksleiviai, kuriuos šokių griausmui ruošė jų auklėtojos. Žiūrovus džiugino ir brolių latvių, ir temperamentingųjų ispanų, ir išraiškingųjų brazilų, ir egzotiškųjų indų šokiai. Savo pasirodymą surengė Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro jaunieji breiko šokėjai (vad. Enrika Stropienė), o šventės pabaigoje pajudėti „Zumbos“ ritmu šventės dalyvius ir svečius kvietė treneriai Dovydas Veiverys ir Donata Talanova.
      Visos Europos dienos šventės metu miestiečius vilioju atrakcijos: patys mažiausieji buvo laukiami alėjoje prie katino Gargžduko, kur trenerė Inga Rimkuvienė buvo paruošusi įdomių, linksmų estafečių, vaikai bei jaunimas buvo laukiami „Eurodesk“ palapinėje, kurioje informaciją apie Europą, besivystančias šalis teikė bibliotekininkės Albina Ananjeva ir Donata Liutikaitė. Palapinėje taip pat veikė „Euro Tunning‘as“ – visi norintys buvo kviečiami koliažo būdu popieriaus lape patobulinti savo gyvenamąją aplinką. Nepamiršti liko ir futbolo fanai – Gargždų atviros jaunimo erdvės darbuotoja Simona Dargytė inicijavo europietiško stalo futbolo turnyrą, o norintiems veidus išpiešė įvairių šalių vėliavų spalvomis. Išalkusius bei ištroškusius kareiviška koše ir arbata vaišino KASP žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302-oji kuopa.
     Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai dėkoja visiems dalyvavusiems ir geranoriškai prisidėjusiems prie šventės organizavimo, t.y.: Gargždų kultūros centrui, Gargždų vaikų muzikos mokyklai, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrui, Gargždų „Kranto“ pagrindinei mokyklai, KASP žemaičių apygardos 3-ajai rinktinei, Klaipėdos rajono savivaldybei, Klaipėdos rajono laikraščiui „Banga“, savaitraščiui „Gargždų kraštas“, informaciniam portalui „Mano Gargždai“.
      Ačiū, kad šventėte kartu!

Donata Liutikaitė
Nuotr. Viktorijos Vaičekauskaitės, Gerdos Muldarytės