Bendruomenei pristatytas projektas „Biblioteka be sienų“

     Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos darbuotojai birželio 15-ą dieną kvietė visus į naujo projekto „Biblioteka be sienų“ pristatymą. Kaip pristatymo metu teigė pagrindinio projekto partnerio, Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė, tai - tarpinstitucinio bendradarbiavimo rezultatas. Iš tiesų, susirinkęs gausus būrys susidomėjusių žmonių tik patvirtino tai, kad Klaipėdos rajono bendruomenių didžiausias lūkestis – inovacijos, kurį išpildyti bandys šis projektas.


     Projekto metu bibliotekoje bus įrengta mobili studija, iš kurios vykdomas transliacijas bus galima stebėti bibliotekos filialuose. Net devyni filialai (Agluonėnų, Dovilų, Drevernos, Endriejavo, Kretingalės, Lapių, Veiviržėnų, Vėžaičių ir Priekulės miesto) bus aprūpinti nauja technika, kuri suteiks galimybę ne tik stebėti vaizdo transliacijas, bet ir įsitraukti į vaizdo konferencijas, diskusijas. Projektas orientuotas į dvi tikslines grupes: jaunimą bei senjorus. Pastariesiems bus transliuojami TAU (Trečio amžiaus universiteto) užsiėmimai, o jaunimo kompetencijas ugdys edukacinės laisvalaikio pobūdžio transliacijos.
     Pristatymo metu keletą žodžių apie projektą tarė bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas, įvardijęs jį kaip nemenką iššūkį, kurį bibliotekininkai ne tik priėmė, bet ir įveikė. Renginio moderatorė, bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė, susirinkusiuosius išsamiau supažindino su projekto uždaviniais, numatomomis veiklos, interesų grupėmis. Renginyje taip pat dalyvavo ir sėkmės projekto vykdyme linkėjo Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis, strateginių projektų plėtros skyriaus projektų vadovė, projekto „Bibliotekos pažangai 2“ projektų bendruomenėms koordinatorė Giedrė Čistovienė bei Klaipėdos rajono seniūnai.
     Po renginio, Vaikų literatūros skyriaus kiemelyje buvo pasodinta obelaitė, kuri simbolizuoja bibliotekos augimą, progresą, tapimą savarankiška, tvaria ir dinamiška institucija, o jos vaisiai, kurie džiugins po kelerių metų – bibliotekos teikiamą naudą bendruomenėms. Medelį bibliotekai dovanojo šalia Kauno įsikūręs Babtų medelynas.


Donata Liutikaitė
Nuotr. Stasio Sodeikio