J. Endrijaitis: „Gyvenimą pašvenčiau meilei ir poezijai“

      Birželio 22-osios popietę Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje vyko pedagogo, žurnalisto, Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Kregždutė“ vadovo, literatūrinės Jono Aisčio premijos laureato Jono Endrijaičio kūrybos popietė. J. Endrijaitis ne tik poetas, bet ir dainų atlikėjas, jas kuriantis pagal savo tekstus. Autoriaus teigimu, taip tiesiog lengviau ir įdomiau žmonėms pristatyti savo kūrybą.
      Bibliotekoje poetas pristatė naujausias savo knygas. Aštuntojoje ir devintojoje eilėraščių knygose „Vėpūtinis prie obels / Vėpūtinukai“ (dvi knygos – vienoje) – nauji autoriaus eilėraščiai, įprasminantys menininko gyvenimo ir kūrybos brandą. Knygoje „Vėpūtinis prie obels“ vyrauja meilės lyrika, kalbėjimas apie šiuolaikinio žmogaus vertybės, genties šaknis, santykį su praeitimi ir dabartimi, jaučiama nuolatinė jausmų įtampa. Knygoje vaikams „Vėpūtinukai“ atskleidžiamas glaudus vaiko ryšys su gamta, paukščiais, gyvūnais. Eilėraščiai sklidini ilgesio, skaidraus vaikystės džiaugsmo.
      Atviros ir nuoširdžios rašytojo istorijos, skaitomos eilės bei dainuojamos dainos nepaliko abejingų. Susižavėję kūrybą turėjo progą ne tik įsigyti naujausias knygas, bet ir gauti autoriaus autografą.

      Autoriaus renginio metu atliekamą dainą galite pasiklausyti, paspaudę šią nuorodą.

Donata Liutikaitė
Nuotr. Donatos Liutikaitės