Bibliotekininkai išbandė senovinį amatą (Kūrybos kodas)

Spalio 2 d. Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje vyko Knygrišystės pristatymo programa, kurią sudarė paskaita „Senoji knygrišystė“ bei praktiniai užsiėmimai.
Apie knygrišystę pasakojo ir užsiėmimus vedė jau daugiau nei 20 metų knygrišiu – restauratoriumi dirbantis Rimas Supranavičius, kuriam rankose teko laikyti ne vieną paleotipą, inkunabulą, restauruoti ir įrišti unikumus, kurių amžius siekia pusę tūkstančio metų. R. Supranavičius taip pat yra Vilniau Knygrišių Gildijos pirmininkas ir vadovas.


Susirinkusiesiems buvo pademonstruoti Viduramžių ir Renesanso laikotarpių knygrišystės amato procesai: popieriaus lakštų lankavimas, brošiūravimas, lankų siuvimas medinėse knygrišio staklėse, bloko kraštų pjovimas gobeliu-rankiniu diskiniu peiliu, knygos bloko nugarėlės formavimas mediniuose apdailos spaustuvuose, kapitalų apsiūlėjimas, viršelių aptraukimas oda, puošyba pavieniais aklaisiais įspaudais. Buvo galima pasigrožėti ekspozicija: Viduramžių ir Renesanso laikotarpiams būdingiausių įrišimų pavyzdžiais.
Renginio dalyviai turėjo galimybę praktiškai išmėginti knygrišystės procesus: siūti lankus ar pavieniais spaudais įspausti ornamentus odoje…

Donata Liutikaitė
Nuotr. Donatos Liutikaitės