Geros prozos skaitymai rudenį

          Lapkričio 9-ąją bibliotekoje vyko tradicinis renginys „Proza skaitoma rudenį“, skirtas kraštiečiui rašytojui Antanui Ramonui atminti.
Prozininkai ir bibliotekos darbuotojai aplankė Kurmių kaimą - rašytojo gimtinę, prie paminklinio akmens padėjo gėlių, uždegė atminimo žvakutes.
Pirmiausia gera proza mėgavosi Veiviržėnų bibliotekos lankytojai, vėliau gražaus meninio žodžio klausėsi Jono Lankučio viešosios bibliotekos skaitytojai.


Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Juozas Šikšnelis priminė, kad proza skaitoma ištisus metus, bet rudenį, kai daugiau tamsos, norisi skaityti daugiau. Klausytojams perskaitė ištrauką iš straipsnio, skirto kraštiečiui, puikiam ir svarbiam rašytojui A. Ramonui.
Žurnalo „Metai“ redaktorius Antanas Šimkus pristatė paskutinį žurnalo numerį, kuriame daug poezijos, įdomių straipsnių, įžvalgų apie V. Krėvės, I. Simonaitytės kūrybą... Papasakojo, kad būtent A. Ramonas sumanė buvusį žurnalo pavadinimą „Pergalė“ pakeisti į „Metai“.  
Renginyje dalyvavęs A. Ramono brolis Regimantas Ramonas - Biržų savivaldybės tarybos narys ir buvęs meras, dėkojo susirinkusiems už brolio atminimo pagerbimą.
Poetė, prozininkė, „Metų“ žurnalo prozos skyriaus redaktorė Laura Sintija Černiauskaitė skaitė ištrauką iš būsimo romano, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotoja, poetė, prozininkė - ištraukas iš A. Ramono kūrybos ir savo romano „Maranta“. Su savo kūryba supažindino klaipėdiškiai rašytojai Vytautas Čepas ir Mindaugas Milinis.


Živilė Markutė-Armalienė
Nuotraukos- Juozo Gutausko