Jono Meko įkvėpta 21-oji Vilniaus knygų mugė

    Šiais metais 21-ą kartą vykusi Vilniaus knygų mugė kvietė laužyti formules ir stereotipus, ieškoti atvirų saviraiškos formų ir svarstė, ką reiškia būti, kurti bei gyventi atviram šiuolaikiniame pasaulyje. Tradiciškai Bičiulių dieną Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio ir Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešųjų bibliotekų darbuotojai taip pat lankėsi šioje mugėje, skelbiančioje Jono Meko žodžius „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“.

Pasauliui gerai pažįstamo ir savo gyvenimu bei darbais laisvę skelbusio menininko žodžiai puikiai atspindėjo Mugės esmę – atvira ir be formulių, skelbianti laisvę kūrybai, veiksmui ir žodžiui.
    Mugei prasidėjus sugužėjome į Rašytojų kampą, kur kolega, Ievos Simonaitytės literatūros premijos laureatas, Juozas Šikšnelis, pristatė savo naują romaną „Įvykių horizontas, į Vilniaus knygų mugę atkeliavusį tiesiai iš spaustuvės. Vėliau, kaip įprasta, lankėme Bibliotekų erdvę, kur sėmėmės išmonės ir idėjų edukacijoms iš kitų Lietuvos bibliotekų. Įsiminė Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos „Vilnos kambarys“, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos virtualūs žaidimai. Nė kiek mažiau įdomios edukacijos „Pasidaryk odinį knygos skirtuką“, „Surišk knygelę“, „Pūsk dūdą“ ir kitos.
    Renginių gausa pakerėjo, viena diena mugėje – trumpas laikas su viskuo susipažinti, bet kiek įmanydami apžiūrėjome bibliotekų ir leidyklų erdves, dalyvavome knygų pristatymuose, susitikimuose su rašytojais, aktoriais, knygų dailininkais, susipažinome su naujomis knygomis, klausėmės muzikos, eilių. Įkvėpti Jono Meko, permąstėme santykį tarp gyvenimo, sudaryto iš madingų sėkmės ir laimės formulių, ir tokio gyvenimo, kuris be rėmų, standartų.

    Giedrė Ilginienė
    Nuotraukos – Živilė Markutė-Armalienė