NLBS – šventėme kitaip!

    Balandžio 23–29 d. jubiliejinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė visiškai netradiciškai atkeliavo į bibliotekininkų ir skaitytojų kompiuterius ir telefonus. Šiemet šventė nuotolinė – kvietėme visuomenę prisijungti prie tiesioginių transliacijų, vaizdo įrašų, dalyvauti viktorinose, edukacijose, dalintis, komentuoti ir smagiai leisti laiką iš namų.
20-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šūkis „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“ Per 20 metų Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka keitėsi tiek savo erdvėmis, tiek paslaugomis.

Apie tai sukūrėme vaizdo įrašą, kurį galite pamatyti Lankučio  VB YouTube kanale https://www.youtube.com/watch?v=HeOwZc3UuTY. Šventinė savaitė prasidėjo stebint Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymo transliaciją, o mūsų biblioteka paskelbė akciją, trukusią visą savaitę „Medeliai bibliotekai / knygai“, įprasminant medį kaip knygos pradžią. Kvietėme ir savo skaitytojus pasodinti medelį. Visą savaitę buvo galima stebėti nuotolines edukacijas „Prikelkime knygą antram gyvenimui“ ar „Knygos viršelio kūrimas ir dekoravimas“ Veiviržėnų filiale. Savaitės šūkis paskatino į skirtingas bibliotekos veiklos sritis pažvelgti iš 20 metų atstumo, atgaivinti prisiminimus, todėl kvietėme į virtualias parodas „Gera prisiminti“ Drevernos filiale, „10-ies metų prisiminimai Endriejavo filiale, „Laikas su knyga“ Daukšaičių filiale ir kt. Bibliotekos savanorių Agnetės, Evelinos, Aušrinės ir Enrikos sukurta viktorina „Knygos, filmai ir...“ bei bibliotekininkių konkursai „Mano knygų lentyna“ Dovilų filiale, „Įmink knygos pavadinimą“ Lapių filiale, piešinių konkursas „Prisiminus perskaitytą knygą“ Pėžaičių filiale padėjo smagiai ir prasmingai praleisti laisvalaikį.
    Daug skaitytojų dėmesio sulaukė tiesioginės transliacijos. „Kūrybinės haiku dirbtuvės“ su poetu, dramaturgu, aktoriumi Mindaugu Valiuku, kur buvo galima ne tik susipažinti su geriausiais pasaulio haiku, bet ir pačiam jį sukurti, bei E-susitikimas tiesiogiai iš Kanados su žurnaliste, knygos „Lituanica. Nematoma pusė“ autore Gražina K. Sviderskyte.
Besibaigiant Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei pakvietėme keliauti – Literatūrinis kelionių gidas „Kelionė aplink pasaulį per 20 metų“ supažindino su knygomis apie šalis ir keliones literatūroje, išleistomis per 20 metų. Dalyvavome Jaunųjų bibliotekininkų konkurse „O kaip pasikeisime per ateinančius 20 metų“ ir, komisijos nuomone, mūsų bibliotekos sukurta ateities vizija tapo laimėtoja.
    Jubiliejinę savaitę vainikavo tradicinis Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu vykstantis renginys – Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos nominacijų „Išminties marės“ ir „Jonvabalis“ įteikimai.Nominacija „Išminties marės“, šiemet atiteko mūsų, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešajai bibliotekai už geriausius sudėtingus strateginius sprendimus, naujos paslaugos sukūrimą ir senos atnaujinimą, taikant modernius metodus, kūrybinę ir tiriamąją mokslinę veiklą, tarptautinio bendradarbiavimo veiklos rezultatus, sėkmingą komunikaciją.
    Nuotoliniu būdu vykusi Lietuvos Nacionalinė Bibliotekų Savaitė parodė bibliotekos pokyčius, galimybes bei kūrybiškumą. Šiemet renginiai buvo kitokie, bet, tikimės, dėl to ypač įsimintini.


 Giedrė Ilginienė
 Nuotraukos - Jono Lankučio viešosios bibliotekos darbuotojų