Adelės Daukantaitės knygos „Skambutis sielai...“ pristatymas

    Spalio 18-ąją Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su kūrybiškąja, energingąja Adele Daukantaite, kuri pristatė naujausią savo knygą „Skambutis sielai“. Ši knyga – prozos knyga. Tai labai nustebino A. Daukantaitės artimuosius, kolegas bei bičiulius, nes ji – žinoma literatė, kurios neatsiejama kūrybos dalis yra poezija.


    A. Daukantaitė – pedagogė, mokykloje dirbusi daugiau kaip tris dešimtmečius, knygą „Skambutis sielai...“ nedrąsiai vadina savo autobiografija, kurioje atvirai kalba apie švietimo sistemą, jos netobulumą ir esančias negeroves. Ji pasakojo, jog į knygą sudėjo visą savo patirtį. Į jos puslapius sugulė tikri faktai iš mokyklos bei ją supančių žmonių gyvenimo. Knygoje ilgametė mokytoja siūlo, ką reikėtų daryti, kad ši sistema pasikeistų. Kalbėdama apie esamą situaciją, ji nevengia pakeiksnoti valdžią. Visa tai persipina su meilės istorija. Autorė įsitikinusi, jog dėl to knygą tik įdomiau skaityti.
    „Labai norėčiau, jog ją perskaitytų kuo daugiau mokytojų ir tėvelių, kurie išleidžia savo vaikus į mokyklas. Pas mus vyrauja labai aštri švietimo problema – pas mus nėra dvasinio ugdymo. Mūsuose dvasinis ugdymas suprantamas kaip bažnyčia, bet tai kiek kitaip reiktų suprasti“. Taip pat literatė savo knygą rekomenduoja perskaityti kiekvienai moteriai, švietimo įstaigų vadovams ir net politikams.
    Pagrindinis autorės siekis – kad įvyktų permainų švietimo sistemoje. „Rašyti pastūmėjo noras kalbėti apie dvasinį ugdymą, švietimo sistemos spragas, sąmoningumą bei didžiulis noras prieš visa tai maištauti“.
    Adelė Daukantaitė be knygos „Skambutis sielai...“ yra išleidusi dvi knygas mokytojams, pratybų sąsiuvinį „Edvinos mokyklėlė“. Rašo eiles, vadovauja Plungės literatų klubui „Vingiorykštė“. Kartu su metafiziku Vilimantu Zablockiu ir medike Irena Stražinskaite-Glinskiene įkūrė Lietuvos menų ir mokslo asociaciją „Vydūno šviesa“.
    Knygos pristatyme susirinkusiųjų širdis virpino muzikės Dianos Paulauskienės atliekamos dainos, maloniai nustebino kraštietis literatas Antanas Jucys, perskaitęs savo kūrybos eilėraštį.