Jono Lankučio bibliotekai – 80!

       Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos kolektyvas atšventė ypatingą sukaktį – 80-ąjį jubiliejų –, kuomet 1939 m., Viešųjų valstybinių bibliotekų įstatymo pagrindu, buvo įkurta Gargždų viešoji biblioteka. Pirmajame bibliotekos 80-mečio proga surengtame renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Besikeičianti skaitmeninio amžiaus biblioteka. Iššūkiai darbuotojams, naujos paslaugos vartotojams“ – dalyvavo pranešėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir svečiai iš Ukrainos, Latvijos, Estijos bei Lenkijos.
       Kolegės iš Ukrainos skaitė net tris pranešimus: Nadiya Kindrys, Lvovo regiono Vaikų bibliotekos direktoriaus pavaduotoja, „Sukaktis – puiki priežastis kalbėti apie bibliotekas!“, Olena Kremniova, Lvovo regiono vaikų bibliotekos Dizaino veiklos ir reklamos skyriaus bibliotekininkė „Tarptautinio vaikų bendradarbiavimo rūšys“, „Užkarpatės bibliotekos – kūrybiškumo ir originalumo teritorija“ – tokį pranešimą pristatė Iryna Tatsakovych, Ivano-Frankovsko apskrities vaikų bibliotekos direktorė.
       Kuldigos pagrindinės bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Gunta Grundmane ir Kuldigos pagrindinės bibliotekos IT specialistas Janis Sausserdis, papasakojo apie savo biblioteką pranešime „Pagrindinė Kuldigos biblioteka skaitmeniniame amžiuje“. Apie savo šalies bibliotekų iššūkius papasakojo ir kolegės iš Estijos – Ülle Rüütel, Viljandi miesto bibliotekos vyriausioji specialistė Rene Vahtra, Viljandi miesto bibliotekos paslaugų vadybininkė. Ilavos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos specialistės iš Lenkijos Magłorzata Klukowska ir Cecylia Makiewicz pristatė „Bibliotekos žingsniai į ateitį“.

       Kolegos iš Lietuvos: Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Projektų valdymo skyriaus vadovė Giedrė Čistovienė pristatė „Strateginius Nacionalinės bibliotekos projektus“, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė – „Emocinio intelekto pasekmė – kūrybiškumas“, o partnerė, Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė pristatė „Partneriškas bendradarbiavimas neformaliojo suaugusiųjų švietimo plėtrai“.
       Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių departamento direktorė, Lietuvos bibliotekų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė pranešime „Lietuvos bibliotekininkų draugija – bendrystė, idėjos, perspektyvos“ pristatė bibliotekininkų draugijos veiklą, nuveiktus darbus ir už aktyvią profesinę veiklą, skatinimą skaityti, bendruomeniškumo ugdymą įteikė padėkos raštus Dianai Karalienei, Ilonai Vaitkutei, Erikai Ramanauskienei, Marijonai Ilginienei, Marijai Jacikienei, Laimai Damulienei, Daivai Ringienei, Aldonai Andriūnienei.
       Konferencijos metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Klaipėdos r. sav. Jono Lankučio viešosios bibliotekos ir Kuldigos pagrindinės bibliotekos (Latvija).
       Sveikinimai bibliotekai jubiliejaus proga skriejo iš Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorės Dr. Lauros Juchnevič, Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorės Laimos Dumšienės ir Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėjos Vitos Gerulienės, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorės Vilijos Butkuvienės, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nario, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko Vaclovo Macijausko.
       Pasak bibliotekos direktoriaus pavaduotojos Dianos Ciparienės, tarptautinė konferencija parodo, kokius prasmingus ryšius esame užmezgę su partneriais iš kitų šalių. Konferencijoje dalinomės gerąja patirtimi apie šiuolaikinės bibliotekos virsmus, jos santykį su naujausiomis technologijomis, kalbėjome ir apie tai, ko visuomenė tikisi iš mūsų vis labiau globalėjančiame pasaulyje. Ji užbaigė konferenciją pranešimu „Šiandien bibliotekoje“.

       Vyr. bibliotekininkė kraštotyrai Giedrė Ilginienė
       Nuotraukos – Stasio Sodeikio