Robotai atskleidžia skaitytojų sugebėjimus

   Ketvirtadienį vyko antrasis renginys, skirtas Nacionalinei bibliotekų savaitei. Skaitytojus pakvietėme į užsiėmimą „Robotų gudrybės“. Renginio svečias VšĮ Robotikos studijos mokytojas Mantas Jonušas pasidalino mintimis kas tai yra robotas, kartu su vaikais gilinosi į robotų kūrimo gudrybes, programavimą ir gyrė visus susirinkusius už puikiai įvykdytas užduotis - sukurtus robotus.


 Daivos Ringienės nuotr.

Knyga - geriausia dovana

   Nacionalinė bibliotekų savaitė Vaikų literatūros skyriuje startavo su smalsių bičiulių būriu iš "Minijos" progimnazijos Jakų skyriaus.
Mažieji svečiai dovanų gavo po jau supakuotą knygą, kurią kiekvienas kūrybiškai dekoravo. Vaikai smagiai ir prasmingai leido laiką, piešė, spalvino, žaidė lavinamuosius žaidimus, konstravo, net šoko ir dainavo. Tai jau antrasis jakiškių apsilankymas.

Daivos Ringienės nuotr.

Margučių pievoje - ir mūsų šventinės dekoracijos

   Jono Lankučio viešoji biblioteka vieni iš pirmųjų skvere prie Gargždų knygyno papuošė miestą velykiniais margučiais. Dėkojame akcijos „Margučių pieva” sumanytojams VšĮ „Revilita” už gražią šventinę idėją.


Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Spektaklis pagal Ch. A. Leiglesijos pasaką „Pusė kilogramo cukraus“

   Balandžio 17 d.Vėžaičių pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės ir jų auklėtojos
V. Galinienė, R. Šatkienė, L. Vaišnorienė pakvietė į spektaklį pagal Ch. A. Leiglesijos pasaką „Pusė kilogramo cukraus“. Renginio svečiai Gargždų „Saulutės“ ir „Ąžuoliuko“ lopšelių-darželių ikimokyklinukai su savo auklėtojomis ne tik su didžiuliu susidomėjimu žiūrėjo spektaklį, bet ir artimiau susipažino „knygų namais“.
Popiet į akcijos „Nebūk abejingas nuskriaustam gyvūnėliui“ velykinį renginį „Mano Velykų margutis“ rinkosi 1- 4 klasių moksleiviai. Užsiėmimą vedė savanorė, Kvietinių mokyklos-darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Radzevičienė. Mokytoja dalinosi su skaitytojais mintimis apie Velykas, jų šventimo tradicijas.

Skaityti daugiau...

Linksmos spalvos

   Dėkojame Gargždų kalbų ir papildomo ugdymo centro vadovei Dianai Butkutei už turiningą bendradarbiavimą ir kviečiame visus į Vaikų literatūros skyrių pasigrožėti centro dailės studijos darbų paroda „Linksmos spalvos" (vadovė Nomeda Jokubaitienė).

Velykos - gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo šventė

   „Vaivorykštės“ gimnazijos dvyliktokai, vykdydami SEU programą, į Vaikų biblioteką pasikvietė „Minijos“ progimnazijos mokytojos Vidos Ratkuvienės ketvirtokus. Abiturientai paruošė šventinę viktoriną apie Velykas. Džiaugiamės, kad gimnazistai mūsų bibliotekoje aktyviai ir išradingai organizavo gražius renginius pradinių klasių mokiniams.


Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Vaikų literatūros skyrių puošia vaikų konkursiniai margučiai

Vaikų literatūros skyrių puošia vaikų konkursiniai margučiai.
 Kadangi šie metai skirti Žemaitijai, tai ir palinkėjimai žemaitiškai.


Vaidilutės Lukaitės nuotr.


Vaikų literatūros skyrius pasipuošė jubiliejui

   Šiemet Jono Lankučio viešajai bibliotekai sukanka 80 m. Šią datą Vaikų literatūros skyrius pasitinka pasipuošęs rožėmis pražydusiu spalvingu užrašu BIBLIOTEKAI - 80.


Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Vaikiškos knygos diena - išradingai ir naudingai

   Minint Tarptautinę vaikų knygos dieną Vaikų literatūros skyriuje nuo pat ryto šurmuliavo gausus būrys bendraminčių.
Į viktoriną, kurią surengė „Vaivorykštės“ gimnazijos 4 a klasės mokiniai, vykdydami SEU programą, atskubėjo „Kranto“ pagrindinės mokyklos 2 c klasės mokiniai, lydimi mokytojos Vaidos Mažeikienės. Daug sumanumo ir susikaupimo prireikė sprendžiant viktorinos klausimus, bet antrokai parodė puikias žinias apie knygas, dėkojo gimnazistams už susitikimą ir saldžias dovanas.
Šventės dieną biblioteką atvyko ir jaunieji knygos bičiuliai iš Lapių pagrindinės mokyklos. Lapių filialo bibliotekininkė Onutė Žitkienė ir Lapių pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja Daiva Ylienė pradinių geriausiems skaitytojams paruošė staigmeną – išvyką į Vaikų literatūros skyrių.

Skaityti daugiau...

Skaitmeninė savaitė

   Vaikų literatūros skyrius taip pat prisijungė prie visoje Lietuvoje kovo 25-31 d. vykstančios akcijos „All digital week 2019“. Savanoriai „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai Vilius Dilys ir Deimantas Mackevičius pakvietė vaikus į robotikos užsiėmimą, pristatė savo skurtą robotą- visureigį, pasidalino savo sumanymais apie robotų galimybes.
Savanorė „Vaivorykštės“ gimnazijos 1 D mokine Ugnė Antanavičiūtė surengė vaikams viktoriną naudojantis programėle „Kahoot“. Renginio metu skaitytojai puikiai atsakinėjo į nelengvus viktorinos klausimus ir greitai įsisavino technologijų žinias.

Skaityti daugiau...

Kūrybinės dirbtuvės „Širdelė mylimam draugui“

Net 33,3 kg maisto prieglaudose gyvenantiems šuniukams ir kačiukams paaukojo „Minijos“ progimnazijos 2 b klasės mokiniai ir jų mokytoja Rita Stankuvienė.
Antrokus sudomino Vaikų literatūros skyriaus vykdoma metinė akcija „Nebūk abejingas nuskriaustam gyvūnėliui“.
   Bibliotekoje mokiniai prasmingai leido laiką. Dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Širdelė mylimam draugui“. Kiekvienas pasigamino po spalvotą odinį pakabuką, žaidė smagius žaidimus, juos sudomino ne tik interaktyvus ekranas, bet ir spalvingi lavinamieji kilimai.
Jeigu ir jūs norite prisidėti prie akcijos laukiame jūsų bibliotekoje.


Vaidilutės Lukaitės nuotr.