Biblioteka kvietė keliauti po Lietuvą ir pasaulį

Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokytoja Rasa Galdikienė ir jos mokiniai apsilankė Vaikų literatūros skyriuje, kuriame vyko renginys „Keliauju po Lietuvą ir pasaulį“, skirtas Pasaulinei turizmo dienai paminėti.

Skaityti daugiau...

Europos kalbų diena bibliotekoje

Vaikų literatūros skyrius rugsėjo 24-ąją dieną paminėjo Europos kalbų dieną ir pakvietė į popietę  „Mes europiečiai“.  Viktoriną vedė Gargždų krašto muziejaus kuratorė Anita Špakauskė.

Skaityti daugiau...

Renginys „Rudens lygė“ bibliotekoje

Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokytoja Birutė Šutinienė ir jos mokiniai apsilankė Vaikų literatūros skyriuje, kuriame vyko puikus renginys, skirtas Baltų vienybės dienai paminėti “Rudens lygė“.

Skaityti daugiau...

Bibliotekoje buvo atskleistos grožio paslaptys

         Rugsėjo 17 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas „Grožio paslaptys mergaitėms“, skirtas Tarptautinei grožio dienai. Renginio metu savo patirtimi dalinosi kosmetikė Reda Stankevičienė.

Skaityti daugiau...

Renginys „Vytautas Didysis ir Lietuva“

Renginys „Vytautas Didysis ir Lietuva“

Rugsėjo 8-oji - Vytauto Didžiojo karūnavimo ir Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą diena. Šia proga Vaikų literatūros skyriuje vyko renginys, kuriame dalyvavo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos IV klasės mokiniai ir jų mokytoja Vilma Stonkienė.

Skaityti daugiau...

Su Tarptautine vaikų gynimo diena

Birželio 1-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų gynimo diena.

Kviečiame pasigrožėti ta proga surengta virtualia Vaikų literatūros skyriaus skaitytojų piešinių paroda „Mano laiminga vaikystė“. Nuoširdus AČIŪ skaitytojams Mantei Jakavičiūtei, Austėjai Ruškytei, Godai Radavičiūtei, Urtei Vendelytei, Markui Orestui Želviui, Vaivai Rimkutei, Viltei Grauslytei ir „Minijos“ progimnazijos mokytojai Astai Kundrotienei už nuotaikingus vaikyste alsuojančius piešinius.

Projektas „Babūnēles jopēle“ – tautiškumo skatinimas Klaipėdos rajone

            Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir įprasminti jį valstybinėse šventėse, Lietuvoje 2017-ieji paskelbti Tautinio kostiumo metais. Tautinis drabužis, kaip etninio tapatumo forma, yra nacionalinės kultūros išraiška, vienas svarbiausių tautos ir valstybės simbolių. Tautinę žmogaus savimonę, kurios pamatą sudaro etninės kultūros sklaida, lemia kultūrinių vertybių, žinių perėmimas, savęs pažinimas ir identifikavimas konkrečiame etnosociume. Tautinė savimonė sujungia ir sutapatina asmenybę su tauta, jos dvasinėmis ir materialinėmis vertybėmis, išlaiko ir puoselėja tautinės tapatybės daigus. Vykstant globalizacijai vis dažniau pastebimas etninės kultūros nuvertėjimas, tam tikra tradicinių vertybių devalvacija bei tautinio identiteto nykimas Lietuvoje ir jos regionuose. Dauguma mūsų prarandame tautiškumą, pamirštame ar nebesidomime savo tradicijomis. Reikšminga, kad mus supantis modernus pasaulis diktuoja „greitą“ gyvenimo būdą ir naujas pakitusiais vertybes, o globalizacijos procesai veržiasi ne tik į materialųjį, bet ir vertybinį žmogaus pasaulį, ypač paliesdami jautriausią visuomenės grupę – vaikus.

Skaityti daugiau...

Knygos „Baltijos valdovė“ pristatymas - edukacinis užsiėmimas

Rugsėjo 21 d. Vaikų literatūros skyriuje susirinko visi, norintys išgirsti ir prisiliesti prie unikalios knygos „Baltijos valdovė“. Ši knyga, skirta regintiems ir regos negalią turintiems vaikams, knygos tekstas supažindina vaikus ne tik su viena žymiausių lietuviškų legendų apie Jūratę ir Kastytį, bet ir baltų mitologijos simboliais, kurie suprantami tik lytint. Šios knygos unikalumas – dvilypės iliustracijos: vienas galima matyti tik akimis, kitas – pirštais. Reljefinės iliustracijos yra sukurtos remiantis baltų mitologijos simboliais, ženklams suteikiant personažų reikšmes. Knygos pabaigoje esantys jų paaiškinimai padėjo vaikams suprasti liečiamąsias iliustracijas.

Skaityti daugiau...

Viktorina „Esu saugus, kai žinau“

Rugsėjo 20 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko Gargždų socialinių paslaugų centro ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Rasos Jonauskaitės organizuota viktorina „Esu saugus, kai žinau“. Viktorinoje dalyvavo net šešios komandos, kurių nariai turėjo atsakyti į keblius ir sudėtingus klausimus apie saugumą kelyje ir kitas saugaus eismo taisykles. Dėkojame visiems susirinkusiems ir linkime, jog visada būtumėte „matomi“ kelyje.

Projekto „Atrask save“ dalyviai lankėsi Vaikų bibliotekoje

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Gargždų skyriuje, kaip ir visoje Lietuvoje, šiuo metu pirmą kartą įgyvendinamas naujas Jaunimo garantijų iniciatyvų projektas „Atrask save“. Tai pirmasis tokio pobūdžio projektas, vykdomas Lietuvoje, skirtas šiuo metu nesimokantiems ir nedirbantiems jaunuoliams iki 29 metų amžiaus. Šis projektas yra unikalus tuo, jog kiekvienas jo dalyvis turi realią galimybę iš arčiau susipažinti su didžiosiomis miesto įmonėmis ir įstaigomis, jų vykdoma veikla, laisvomis darbo vietomis ir darbdavių keliamais reikalavimais, norintiems jose įsidarbinti.

Skaityti daugiau...

Atvirų durų dienos bibliotekoje

Ilgiau nei savaitę Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko Atvirų durų dienos, skirtos Gargždų miesto darželių auklėtiniams.

Skaityti daugiau...