„Žolelių pasakos“ su rašytoja, žoliautoja Giedre Bružiene

Biblioterapija – edukacinė priemonė, kurios metu randamas asmeninis santykis su kūriniu, tekstu, plečiamas skaitančiojo akiratis ir formuojamos jo asmeninės savybės. Anot dr. Daivos Janavičienės, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos tyrėjos, knygų skaitymo teigiamas poveikis jau vien tas, kad skaitytojas atsitraukia nuo kasdienybės rūpesčių. Skaitydamas žmogus panyra į kitą realybę, išgyvena knygos herojų patirtis, tarsi įsitraukia į paties autoriaus kūrybinį procesą. Taip ir pailsi, ir įsikrauna. Pasakų terapija – vienas iš biblioterapijos metodų asmenybei pažinti ir ugdyti. Pasakos svarba turi įtakos visapusiškam vaiko ugdymui, tai pirmoji edukacinė priemonė, per kurią vaikas pažįsta jį supantį pasaulį ir bendražmogiškąsias vertybes.

Skaityti daugiau...

Vytauto Didžiojo karūnavimo diena Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje

Vaikų bibliotekoje vyko renginys „Vytautas ir Lietuva“, skirtas Vytauto Didžiojo karūnavimo ir padėkos už Lietuvos nepriklausomybę ir Laisvės apgynimo dienai. Gargždų krašto muziejaus istorikas Marius Mockus vaikams papasakojo apie kunigaikštį Vytautą ir Lietuvos istorijos kelią tuo laikmečiu. Bibliotekoje lankėsi ir aktyviai dalyvavo Gargždų „Minijos“ progimnazijos 2 klasės mokiniai ir jų mokytoja Viktorija Dargužienė.
Mokiniai atsakinėjo į istorinius klausimus, vartė, skaitė istorines knygutes, piešė ir spalvino Vytauto Didžiojo portretus. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Cirtautaitė pakvietė kuo dažniau lankytis bibliotekoje ir skaityti pačias įdomiausias knygas.

Projekto „Power of creativity“ patnerių susitikime Kipre

Rugsėjo 6 - 9 dienomis Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Rasa Dambrauskienė dalyvavo projekto „Power of creativity“ patnerių susitikime Kipre. Susitikimo metu buvo aptarti darbai, kuriuos jau nuveikė projekto dalyviai iš Lietuvos, Kipro, Čekijos ir Nyderlandų. Tai - metodikos apie kūrybiškumo ugdymą ir jo pritaikymą mokant grafinio dizaino sukūrimas. Aptarti tolesni projekto įgyvendinimo etapai. Šį projektą vykdo Socialinių projektų institutas, o Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka bilioteka yra asocijuotas partneris.

 

Virtuali paroda, skirta gamtininko S. Paltanavičiaus kūrybai ir jubiliejui paminėti

 paltanavi2ius

 

Sausio mėnesį jubiliejinį gimtadienį šventė mylimas vaikų rašytojas, gamtininkas, žurnalistas, fotografas, radijo laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius.

Skaityti daugiau...

Virtuali knygų paroda „Duona ant mano stalo“

 

Virtuali knygų paroda „Duona ant mano stalo“, skirta Šv. Agotos, Duonos dienai.

146244086 2839083156374719 7477676953016559811 o 1

Virtualus renginys „Klaipėdos paslaptys“

Šis virtualus renginys skirtas Klaipėdos rašto prijungimo prie Lietuvos sukakčiai paminėti. Šiemet, sausio 15 dieną, sueina 98-eri metai, kai Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos.

Skaityti daugiau...

Virtuali skirtukų paroda „Skirtukas knygai“

Klaipėdos lopšelio-darželio „Inkarėlis“, Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ „Kiškučių“ grupė, lopšelio-darželio „Naminukas“ „Gaidelių“, „Žvirbliukų“, „Ančiukų“, „Ežiukų“ grupių ugdytiniai kartu su auklėtojomis prisijungė prie respublikinio ikimokyklinio amžiaus vaikų meninio projekto „Skirtukas knygai“.     

Skaityti daugiau...

Virtuali kalėdinių knygų paroda „Laukiu stebuklo”

Kartu su kalėdinės eglutės įžiebimu prasideda didžiųjų švenčių stebuklų laukimas. Šiais metais jis - kitoks.

Skaityti daugiau...

Virtualus bibliotekos advento kalendorius – 24 kūrybinės veiklos idėjos visai šeimai

Kiekvieną dieną nuo gruodžio 1 d. iki 24 d. bibliotekos skaitytojai gauna po ypatingą, bibliotekoje laikinai karantino metu gyvenančių nykštukų užduotį, kurią kartu su šeimos nariais gali atlikti namuose.

Skaityti daugiau...

Videofilmukų konkursas „KarAntino skaitymai“

 

„KarAntino skaitymai“ – tai smagus konkursas, kurio metu skaitytojai dalinasi savo knygų
skaitymų videofilmukais.

Skaityti daugiau...

Virtuali knygų paroda „Reikia draugą turėti“


Knygos apie draugystę labai mėgstamos jaunųjų skaitytojų. Sveikiname su Tarptautine draugo diena ir kviečiame susipažinti su virtualia knygų paroda „Reikia draugą turėti“.

Skaityti daugiau...