Svečiuose — garbingas svečias

   Vaikų literatūros skyriuje vyko literatės — poetės Gerdos Jankevičiūtės knygos „Paukščių gojus” sutiktuvės. Renginio metu pristatyta naujausia, dar dažais kvepianti eilėraščių knyga vaikams. Susipažinti su poete Gerda Jankevičiūte ir jos knygute sugužėjo nuotaikingi lopšelio-darželio „Naminukas” „Boružėlės” grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja Danute Surpliene. Mažieji klausėsi poetės skaitomų eilėraščių, dalijosi mintimis ir pristatė savo sukurtus piešinukus.

Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Vaikų literatūros skyriuje išrinktas naujas pirmininkas

   Nuo pat ryto į Vaikų biblioteką rinkosi rajono mokyklų aktyviausi mokiniai. Čia vyko LMS Gargždų padalinio pirmininko rinkimai. Po slapto balsavimo paskelbti rezultatai. Naujuoju pirmininku išrinktas Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos moksleivis Haroldas Žalūda. Sveikiname! 
Vaikų literatūros skyriaus erdvės — puiki vieta įvairiems vaikų ir jaunimo renginiams.

 Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Tarptautinė raštingumo diena

   Tarptautinė raštingumo diena švenčiama UNESCO iniciatyva. Šią dieną paminėjo ir Vaikų literatūros skyrius.
Raštingu vadinamas žmogus, mokantis rašyti ir skaityti. UNESCO statistikos duomenimis, 99,8 proc. Lietuvos gyventojų yra raštingi. Mažiausias raštingumas nustatytas Afrikos šalyse. Ten jis siekia 23—29 proc.
Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos lankytojams akcentavo raštingumo svarbą visą gyvenimą trunkančiam mokymuisi. Mažieji sužinojo jog raštas — tai tam tikra braižomųjų ženklų sistema, leidžianti perteikti mintis ir jausmus per erdvės ir laiko atstumą, fiksuoti ir išlaikyti šnekamąją kalbą.
Kviečiame pasigrožėti Raštingumo dienai skirtais lankytojų darbeliais.

Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Kunigaikščio Vytauto Didžiojo portretai

   Vaikų literatūros skyriuje vyko renginys, skirtas Vytauto Didžiojo karūnavimo ir Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą dienai paminėti. Gargždų krašto muziejaus istoriko Mariaus Mockaus pasakojimo įkvėpti „Minijos” progimnazijos ketvirtokai nupiešė ir konkursui atnešė savo įsivaizduojamus kunigaikščio portretus.
Kviečiame pasigrožėti lankytojų nuostabiais piešiniais.

Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Vytautas Didysis ir Lietuva

  Šiandien Vaikų literatūros skyriuje paminėta Vytauto Didžiojo karūnavimo ir Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą diena. Apie Vytautą Didijį ir jo nuopelnus Lietuvai „Minijos” progimnazijos ketvirtokams ir jų mokytojai Viktorijai Dargužienei pasakojo Gargždų krašto muziejaus istorikas Marius Mockus.
Mokiniai įdėmiai klausėsi ir atsakinėjo į istoriko užduotus klausimus. Už teisingus atsakymus buvo įteikti prizai — knygelės.
Renginio dalyviams buvo parengta knygų apie Vytautą Didijį, Lietuvą ir rajoną paroda. Knygas pristatė skyriaus vedėja Rūta Cirtautaitė ir vyresnioji bibliotekininkė Vida Valaitytė-Ivakhnenko. Mokiniams padovanoti Vytauto Didžiojo portretai. Kitą savaitę kviečiame pasigrožėti ir išrinkti gražiausius ketvirtokų pieštus kunigaikščio portretus.
Mokytoja labai džiaugėsi turiningai praleistu laiku, gautomis istorijos žiniomis ir žadėjo dar ne kartą apsilankyti įdomiose bibliotekos veiklose.

Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Parodėlė — „Laiškai mokytojai”

   Vaikų literatūros skyrius sveikina visus su prasidėjusiais naujais mokslo metais! Bibliotekos lankytojai susidomėję skaito daugiau nei prieš 20 metų pradinukų ranka rašytus laiškus savo mylimai mokytojai. Kviečiame ir jus pasidžiaugti miela laiškų parodėle.

Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Gera kurti kartu


   Liepos 8 – 12 dienomis Vaikų literatūros skyriuje vyko robotikos stovykla ''Jaunojo išradėjo kelionė''.
Ne tik stovyklautojai, bet ir mažieji skaitytojai su tėveliais apsilankę bibliotekoje, turėjo galimybę pamatyti sukonstruotus robotus, susipažinti su vadovu Aurimu, mokytoju Mantu ir su jaunaisiais išradėjais.
Ačiū Robotikos Studijos vadovui Aurimui Mikužiui ir mokytojui Mantui Jonušui už neįkainojamą draugystę Vaikų literatūros skyriuje.

Smagūs užsiėmimai Vaikų literatūros skyriuje

   Beržanskių šeima išbandė naują Vaikų literatūros skyriaus paslaugą vaikams — lego konstravimą. 9 m Žygimantui su sesute ir mama pavyko sukonstruoti didįjį teleskopą ir Žemės palydovą. Jeigu ir jūs norite išbandyti lego konstruktorius, kviečiame registruotis.

Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Robotika — techninės kūrybos užsiėmimas

   Būsimo šeštoko Gerdo Butikio ir savanorės Ugnės robotikos šedevrai. Visa tai vyksta Vaikų literatūros skyriuje. Kviečiame konstruoti. Pageidautina išankstinė registracija.

Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Jaunajam konstruotojui patiks fizika

   Martynas Riekašius konstravo lego robotus — periskopą, Morzės telegrafą, padidinamąjį stiklą su apšvietimu ir šviesos efektus su sukikliu. Koks įdomus pažinimo, savęs išbandymo ir atradimo pasaulis!

Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Kūlverstukai — knygų bičuliai

    Vaikų literatūros skyrių aplankė vasaros dienos stovyklos „EKO Saulės kūlverstuko” vaikai. Juos domino, iš kur bibliotekoje atsiranda knygos ir ką daryti, jei paimtą knygą vaikas pameta. Augalus tirinėjančius stovyklautojus suintrigavo M. Lasinsko knyga „Vaikai vaistažolių pasaulyje”. Mažieji lankytojai perskaitė žolininko taisykles, kaip rinkti vaistažoles ir kaip teisingai paruošti arbatą. Svečiai bibliotekininkes Vaidilutę ir Vidą išmokino smagią greitakalbę: „Ant kelmelio prie takelio tupi sraigė be namelio.”

Vaidilutės Lukaitės nuotr.