Pradžia

Kaktusas ar pienė

Pradžia
Autorius: Evelina Savickaitė-Kazlauskė

Ar galime išmokti būti atsparesni? Ar psichologiškai atsparūs tik tolimi neįtikėtinų istorijų herojai, o gal mes visi esame savaip lankstūs ir pajėgūs keltis vėl ir vėl iš naujo?

Gyvenimas nė vienam iš mūsų negaili iššūkių. Kad ir kaip bandytume apsisaugoti patys ar apsaugoti tuos, kuriuos mylime, ligos, netektys ir kitokie likimo smūgiai užklumpa netikėtai ir nepelnytai. Parbloškia ir sugniuždo. Bet kodėl vieni žmonės, susidūrę su sunkumais, nusivilia ir palūžta, o kiti sugeba atsitiesti ir eiti tolyn dar tvirčiau? Kur paslaptis?

Šiais neramiais laikais vienas iš keturių įvairiausio amžiaus žmonių išgyvena liūdesį, nesaugumą ir nerimą bei kenčia nuo psichologinių problemų. Manoma, jog ateityje su jomis susidurs kas antras žmogus. Ką daryti? Kaip nesileisti sugniuždomiems – arba kaip atsitiesti ir gyventi toliau? Ar toji vidinė stiprybė, leidžianti išsaugoti dvasinę pusiausvyrą, yra įgimta, ar įgyjama? Kitaip tariant, ar psichologinio atsparumo galima išmokti?

Tačiau šioje knygoje – ne tik teorinės žinios apie psichologinį atsparumą. Savo patirtį galėsite praplėsti atlikdami kūrybinių dirbtuvių užduotis – savotiškas treniruotes psichologiniam atsparumui ugdyti. Tapsite stipresni ir atsparesni, suprasite, kas esate labiau – prie atšiauriausių sąlygų prisitaikanti ir žydinti pienė ar viską ištveriantis, tačiau spygliais visus atstumiantis kaktusas.