• pabrezos rankrasciai    web
    Bibliotekos darbas nuo kovo 22 d. 2021
    knygu grazinimo deze 3 web

Naujienos

Petys už laisvę. Ką reikia žinoti apie vakcinaciją?

logo-freedom-36243

Jeigu jūsų tėvams, seneliams ar kitiems brangiems žmonėms yra 65-eri ir daugiau metų, paraginkite juos gauti jiems priklausančią nemokamą vakciną nuo COVID-19. Šiuo metu senjorai skiepijami prioriteto tvarka. Tai vienintelis mokslo įrodytas būdas apsisaugoti nuo gyvybei pavojingo viruso ir galimybė grįžti į įprastą gyvenimą. Jeigu iki šiol jie nesulaukė kvietimo skiepytis, kreipkitės į savivaldybę dėl daugiau informacijos.

 

Būkime sveiki – dėl savęs ir tų, kuriuos mylime.  

Kontaktai, kur galite registruotis vakcinai (PDF)
Ką turėčiau žinoti apie vakciną? Atsako gydytoja, sveikatos laidų vedėja, sveikos gyvensenos ambasadorė Irena Pivoriūnienė (PDF)
Ką turėčiau žinoti apie vakciną? Atsako LSMU profesorius, laidos „Klauskite daktaro" vedėjas Alvydas Unikauskas (PDF)

Projektas „MISIJA KNYGNEŠYS Klaipėdos rajono bibliotekose“

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka šiemet vykdė didelio susidomėjimo ir plataus atgarsio bendruomenėse sulaukusį projektą „MISIJA KNYGNEŠYS Klaipėdos rajono bibliotekose“. Jį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos rajono savivaldybė.

Projekto tikslas – skatinti domėjimąsi Lietuvos kūrėjais, jų indėliu į mūsų krašto kultūrą, mažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo kultūrinio supratimo bei užtikrinti kūrybinių raiškų įvairovę – ambicingas, tačiau buvo puikiai įvykdytas.

Skaityti daugiau...

Ką skaityti, klausytis, žiūrėti, veikti karantino metu?

exclamation

Ką skaityti, klausytis, žiūrėti, veikti karantino metu:

Skaitytojai, turintys LIBIS bibliotekos pažymėjimą, kviečiami aplankyti interaktyvią biblioteką www.ibiblioteka.lt. Čia galėsite pasiskolinti ir skaityti elektronines knygas nemokamai.

Pandemijos metu nemokamai atveriamas „Vyturio” lobynas:
Skaitmeninės knygos čia: https://vyturys.lt/kodas/corona
Garso knygos čia: http://bit.ly/vyturioknygos
EBSCO Publishing (http://search.ebscohost.com/) – Tai viso teksto mokslinių straipsnių 10 duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir kt. kalbomis.
Mykolo Romerio universiteto elektroninės knygos (https://ebooks.mruni.eu/) – Mykolo Romerio universiteto elektroninių knygų portalas humanitarinių, socialinių, tiksliųjų mokslų temomis.
Mykolo Romerio universiteto mokslo žurnalai (https://tinyurl.com/vr3bfta) – Informacijos ištekliuje rasite straipsnius įvairiomis temomis iš vienuolikos MRU leidžiamų mokslo žurnalų.
Lituanistika (https://tinyurl.com/vtkf7j5) – Humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis.
Nemokamos knygos: www.knygos.lt/lt/elektronines-knygos/nemokamos/
Lietuvos laisvosios rinkos institutas: skaitinių sąrašas Jūsų nuosekliai ir išsamiai pažinčiai su laisvės idėjomis ekonomikoje, politikoje ir filosofijoje. https://www.llri.lt/naujienos/knygu-issukis/lrinka
Skaityklė.lt – tai pirmoji Lietuvoje elektroninė parduotuvė, kurioje galite įsigyti legaliai išleistas lietuviškas elektronines knygas. http://skaitykle.lt/e-knygos/t/nemokamos/
Eur-Lex (https://eur-lex.europa.eu/homepage.html?locale=lt) – 24 oficialiosiomis ES kalbomis suteikiama nemokama prieiga prie Europos sąjungos teisės dokumentų.
EPaveldas (https://www.epaveldas.lt/home) – Bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninto kultūros paveldo duomenų bankas, kuriame sukaupta vertingų senųjų knygų, laikraščių, dailės kūrinių, rankraščių, bažnytinių metrikų, garso įrašų ir lietuvių literatūros klasikos kūrinių.
Prisijungusi.lt (https://www.prisijungusi.lt/) – galima rasti daug mokymo medžiagos apie informacinį raštingumą.

Skaityti daugiau...