Pradžia
lt
en

Damijonas Karečka

Atnaujinimo data 2022-02-01 13:11

Pradžia

Damijonas Karečka gimė 1926 m. sausio 3 d. Plungės rajono Nausodžio apylinkėje, Varkalių kaime, darbininko šeimoje. Mokėsi Plungės gimnazijoje, agronomo profesiją įgijo Pajūrio žemės ūkio technikume.

1953–1954 m. vadovavo Plungės rajono kultūros skyriui. Vėliau dirbo to paties rajono vykdomojo komiteto sekretoriumi. 1958 m. D. Karečka buvo išrinktas Skuodo rajono vykdomojo komiteto pirmininku. 1965 m. persikėlė į Gargždus ir pradėjo dirbti Klaipėdos rajono vykdomojo komiteto pirmininku.

Dirbdamas Gargžduose D. Karečka daug dėmesio skyrė miesto ir gyvenviečių tvarkymui, mokyklų, darželių, kultūros objektų bei gyvenamųjų namų statybai. Rūpinosi pramonės plėtra ir žemės ūkio vystymusi. Jo vadovavimo rajonui metu Gargžduose buvo pastatytos trys naujos vidurinės mokyklos, penki lopšeliai-darželiai. Veiviržėnuose, Priekulėje, Endriejave, Doviluose, Agluonėnuose iškilo nauji mokyklų pastatai, gyvenamieji namai pedagogams.

Tik D. Karečkos iniciatyva buvo atidarytos papildomojo ugdymo švietimo įstaigos: muzikos mokyklos Gargžduose ir Priekulėje bei Vaikų ir jaunių sporto mokykla Gargžduose. D. Karečka nuo 1963 m. iki 1975 m. buvo renkamas tuometinės Lietuvos TSR Aukščiausios Tarybos deputatu. 1975 m. jam buvo suteiktas Lietuvos TSR nusipelniusio žemės ūkio darbuotojo garbės vardas.

Gargždų miesto ir rajono gyventojai nuolat prisimena buvusį rajono vykdomojo komiteto pirmininką kaip dorą ir sąžiningą vadovą, gerai tvarkiusį visus rajono ūkinius reikalus. Kad Gargždai išaugo ir išgražėjo, yra nemažas ir D. Karečkos nuopelnas. 2006 m. sausio 3 d. D. Karečkai būtų sukakę 80 metų. Garbės piliečio vardo suteikimas – prasmingas jo darbų, atliktų Gargždų miesto ir viso rajono gyventojų labui, įvertinimas.

Gargždų miesto garbės piliečio vardas Damijonui Karečkai suteiktas 2006 m. rugpjūčio 14 d.