Pradžia
lt
en

Renginiai

Pradžia
Knygos pristatymas/Susitikimas Knygos „Atgimusi melodija“ pristatymas su viena iš autorių Jolita Herlyn 2024 balandžio 24 d. 17:30 - 19:00 Irena Buivydaitė ir Jolita Herlyn, skaitomiausios lietuvių autorės bibliotekose, savo debiutiniame romane „Atgimusi melodija“ skaitytojams žada jautrią, netikėtą ir kartu, regis, labai atpažįstamą istoriją apie žmones ir jų santykius, draugystę ir baimę, kaltę ir atleidimą. Ir, žinoma, apie meilę, kuri nepaiso laiko ir erdvės ribų. Romano „Atgimusi melodija“ idėja kilo 2023 metų Vilniaus knygų mugėje, kai abi sėdėjo gražioje, skoningai įrengtoje, jaukioje, tik mums skirtoje leidyklos „Alma littera“ nišoje po dideliais savo portretais. Pertraukėlėse tarp bendravimo su skaitytojais ir savo knygų pasirašinėjimo šnekėjo apie tai, kad mąsto panašiai, o kartais visai nesitarusios parašome kone vienodas mintis, pasirenkame panašius savo veikėjų gyvenimo vingius, netgi vardus. Juokaudamos nusprendė: jei viena autorė negalėtų baigti savo romano, tai padarytų kita. Taip gimė mintis rašyti apie dvi geras drauges, jaunystėje kūrusias vieną romaną, o vėliau pasukusias skirtingais gyvenimo keliais. Nusprendė, kad abi kurs savos herojės istoriją ir abi mėgins jungti į vieną. Nors Irena gyvena Lietuvoje, o Jolita – Vokietijoje, šiame technologijų amžiuje nesudėtinga dirbti kartu: rašė atskirus epizodus, siuntė viena kitai, sutikdavo, nesutikdavo, patarinėdavo viena kitai, ginčijosi gyvai per mesendžerį, kol bendras romanas gimė. Procesas buvo tikrai kūrybingas ir smagus. O dabar leidžia jums, mieli skaitytojai, spręsti, kaip joms pavyko.
Knygos pristatymas/Susitikimas Knygos „Atgimusi melodija“ pristatymas su viena iš autorių Jolita Herlyn 2024 balandžio 23 d. 17:30 - 19:00 Irena Buivydaitė ir Jolita Herlyn, skaitomiausios lietuvių autorės bibliotekose, savo debiutiniame romane „Atgimusi melodija“ skaitytojams žada jautrią, netikėtą ir kartu, regis, labai atpažįstamą istoriją apie žmones ir jų santykius, draugystę ir baimę, kaltę ir atleidimą. Ir, žinoma, apie meilę, kuri nepaiso laiko ir erdvės ribų. Romano „Atgimusi melodija“ idėja kilo 2023 metų Vilniaus knygų mugėje, kai abi sėdėjo gražioje, skoningai įrengtoje, jaukioje, tik mums skirtoje leidyklos „Alma littera“ nišoje po dideliais savo portretais. Pertraukėlėse tarp bendravimo su skaitytojais ir savo knygų pasirašinėjimo šnekėjo apie tai, kad mąsto panašiai, o kartais visai nesitarusios parašome kone vienodas mintis, pasirenkame panašius savo veikėjų gyvenimo vingius, netgi vardus. Juokaudamos nusprendė: jei viena autorė negalėtų baigti savo romano, tai padarytų kita. Taip gimė mintis rašyti apie dvi geras drauges, jaunystėje kūrusias vieną romaną, o vėliau pasukusias skirtingais gyvenimo keliais. Nusprendė, kad abi kurs savos herojės istoriją ir abi mėgins jungti į vieną. Nors Irena gyvena Lietuvoje, o Jolita – Vokietijoje, šiame technologijų amžiuje nesudėtinga dirbti kartu: rašė atskirus epizodus, siuntė viena kitai, sutikdavo, nesutikdavo, patarinėdavo viena kitai, ginčijosi gyvai per mesendžerį, kol bendras romanas gimė. Procesas buvo tikrai kūrybingas ir smagus. O dabar leidžia jums, mieli skaitytojai, spręsti, kaip joms pavyko.
Knygos pristatymas/Susitikimas Knygos pristatymas „Autizmas - dalis manęs“ 2024 balandžio 12 d. 17:00 - 18:00 Balandžio 12 d. 17 val. kviečiame į Jurgitos Žalgirytės-Skurdenienės ir Barboros Suisse parengtos knygos „Autizmas – dalis manęs. Autistiški suaugusieji savo pačių žodžiais ir specialistų akimis“ pristatymą. Dalyvauja viena iš knygos autorių – Jurgita Žalgirytė-Skurdenienė, medicinos psichologė („EuroPsy“ psichologė) ir muzikos terapeutė, Vilniaus universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė. Knygoje pirmą kartą Lietuvoje pristatomos suaugusių autistiškų žmonių istorijos, leidžiančios geriau suprasti žmogaus, gyvenančio su autizmo spektro sutrikimu, kasdienybę – kylančius iššūkius ir būdus juos įveikti. Trumpus gyvenimo pasakojimus, iliustruotus Tatjanos Pleskevičienės, taip pat priklausančios autistiškų suaugusiųjų bendruomenei, antroje knygos dalyje pratęsia interviu su vaikų ir paauglių psichiatru prof. Dainiumi Pūru, žmonių su negalia teisių ekspertu prof. Jonu Ruškumi, medicinos antropologe dr. Daiva Bartušiene ir Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidente dr. Ramune Mazaliauskiene. Knyga kviečia pažinti autistiškų žmonių pasaulį ir siekia išsklaidyti tėvų, auginančių autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus, nežinią: kokia ateitis laukia mano vaiko, ar jis arba ji turės draugų, sukurs šeimą, galės dirbti? Ar suaugusiam autistiškam žmogui reikia pagalbos – ir jei taip, tai kokios?
Balandis 2024
P A T K Pt Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5