Pradžia
lt
en

Jonas Skėrys

Atnaujinimo data 2022-02-01 13:26

Pradžia

Jonas Skėrys gimė 1922 m. Vanagų kaime, Klaipėdos apskrityje. 1939 metais baigė Vytauto Didžiojo gimnaziją Klaipėdoje. Vėliau įstojo į Mokytojų seminariją Mehlsacke, Vokietijoje. Vos išlaikęs egzaminus, buvo pašauktas į kariuomenę, kuri žygiavo į Rusijos gilumą.

1944-ųjų guodį Jonas Skėrys pateko į rusų nelaisvę. Po lagerio gimtinėn grįžusiam J. Skėriui Švietimo ministerija neleido dirbti mokytoju. Pasimokęs sąskaitybos, pedagogas dirbo buhalteriu, vėliau Žemės ūkio banko inspektoriumi. 1959 m. dėl darbo specifikos emigravo į Vokietiją, kur gyvena iki šiol.
Jonui Skeriui garbės piliečio vardas suteiktas 2011 m. už nenuilstamą asmeninę veiklą teikiant paramą Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčios pastatų komplekso restauracijai. Sukrėstas kone griūvančios Vanagų bažnyčios vaizdo, jis nusprendė suteikti jėgas ir išsaugoti šį kultūrinį palikimą. Mokytojas ne tik tapo pagrindiniu fundatoriumi atnaujinant maldos namus ir įkuriant kleboniją, bet ir skatino aukoti geranoriškus Vokietijos bažnyčių parapijiečius, pavienius aukotojus iš kitų pasaulio šalių. Jo iniciatyva valstybės saugomas architektūrinis paminklas - Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčia - buvo restauruota. 

Gargždų miesto garbės piliečio vardas Jonui Skėriui suteiktas 2011 m.