Eduardas Turauskas (1896–1966) – žymus lietuvių diplomatas, rašytojas, žurnalistas, visuomenės veikėjas ir istorikas, savo darbais prisidėjęs prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo. Aktyvus tarpukario Lietuvos politikos ir kultūros gyvenimo dalyvis, siekęs stiprinti šalies pozicijas tarptautinėje arenoje ir skleisti informaciją apie Lietuvą pasauliui.
Baigęs mokslus Vokietijoje, E. Turauskas dirbo diplomatinėje tarnyboje, buvo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas, o vėliau – Lietuvos atstovas Paryžiuje. Aktyviai reiškėsi spaudoje – rašė istorinius straipsnius, publicistiką ir knygas, nagrinėdamas svarbiausius Lietuvos istorijos klausimus. Jis buvo vienas iš tų intelektualų, kurie siekė ne tik apginti Lietuvos interesus, bet ir skatinti visuomenės sąmoningumą.
Antrojo pasaulinio karo metais Turauskas buvo priverstas pasitraukti į Vakarus, tačiau ir išeivijoje nesiliovė dirbęs Lietuvos labui. Jis bendradarbiavo su išeivių organizacijomis, rašė straipsnius, analizavo geopolitines realijas ir propagavo laisvos Lietuvos idėją. Jo pastangos buvo svarbios tiek Lietuvos istorijos įamžinimui, tiek rezistencinei veiklai.
Eduardas Turauskas paliko reikšmingą istorinį palikimą, jo knygos ir straipsniai išlieka vertingais šaltiniais, padedančiais suprasti sudėtingą Lietuvos istoriją. Jo veikla liudija apie diplomatijos ir intelektualinio darbo svarbą ginant tautos laisvę ir tapatybę. Nors gyvenimas jį nubloškė toli nuo tėvynės, jis visada išliko ištikimas Lietuvai – savo raštais, darbais ir idėjomis.
E. Turausko atminimas ir nuopelnai nėra pamiršti. 2016 m. išleista solidi dokumentinė monografija apie jo politinę ir visuomeninę veiklą. Ši knyga tapo svarbiu šaltiniu ne tik Lietuvos diplomatijos istorijai, bet ir Endriejavo krašto praeities pažinimui.