Pradžia
lt
en

Projektas „Dokumentika Lietuvos bibliotekose“

Pradžia

    Spalio mėnesį Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose startavo projekto „Dokumentika Lietuvos bibliotekose“ renginiai.

    „Dokumentika Lietuvos Bibliotekose" yra projekto „Misija knygnešys“, kuris buvo vykdytas 2017 – 2020 m. kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugija (LBD), gerosios patirties tąsa. 2021 m. projekte, pasinaudojant Lietuvos bibliotekų informaciniais tinklais ir modernizuota technine baze, organizuojami susitikimai sudokumentinio kino kūrėjais, kinui ir apie kiną rašančiais autoriais, aktoriais,režisieriais, operatoriais ir prodiuseriais.

    Renginių ciklas „Dokumentika Lietuvos Bibliotekose“ neša žinią: „ Kodėl kūrinių autoriams svarbu, kad jų sukurtas turinys būtų naudojamas legaliai“. Klaipėdos rajono savivaldybės miestų ir miestelių, Jono lankučio viešosios bibliotekos filialų skaitytojai, gyvai, susitiks su Lietuviškos dokumentikos kūrėjais, susipažins su jų kūrybiniais darbais, daugiau sužinos apie autoriaus teisias ir kūrėjai paaiškins, kodėl kūrinių autoriams svarbu, kad jų sukurtas turinys būtų naudojamas legaliai.

    Renginių metų, projekto organizatoriai  Audiovizualinių projektų asociacija supažindins, kaip internete rasti platformas su teisėtai siūlomu kūrybiniu turiniu ir ką įdomaus – kūrybiško su visu tuo turiniu galima nuveikti. Režisierius Linas Augutis praves mokymus: kaip naudojantis, visiems prieinamomis priemonėmis (išmanusis mobilus telefonas, planšetę) sukurti animacinį filmuką.

    Spalio 26-ąją Agluonėnų filiale susirinkusieji stebėjo dokumentinį filmą „Vabzdžių dresuotojas“  (rež. Linas Augutis) Tai kūrybinė dokumentika su lėlinės animacijos elementais, apie pirmą pasaulyje tūrinės animacijos kūrėją Vladislavą Starevičių, kurio vaikystė ir jaunystė prabėgo, to meto Carinės Rusijos mieste – Kaune. Pirmieji jo filmų aktoriai, buvo, vabalai. Filmo kūrėjas  taip pat pravedė įdomias kūrybines dirbtuves.

    Tos pačios dienos pavakarę Į Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje vyko filmo „Iš kur tas švytėjimas“ peržiūra ir susitikimas su režisiere Agne Marcinkevičiūte bei kūrybinės dirbtuvės su režisieriumi Linu Augučiu.

     Dokumentiniame filme „Iš kur tas švytėjimas“ (rež. A. Marcinkevičiūtė) ˜– tapytojos Nomedos Saukienės kino portretas amžiną žmogaus kūrybingumo ir žmogaus pašaukimo temą aktualizuoja ypatingu rakursu. Nomeda toli nuo menininkų sambūrių, manifestų, feminizmo šūkių... jos kelias ramus, kantrus: moterystė, motinystė, kūryba nedideliame Dusetų miestelyje, visada garsaus menininko Šarūno Saukos pavėsyje, dabar - stebint savo vaikų pirmuosius žingsnius į meno pasaulį. Kyla klausimas: kaip jiems pavyksta suderinti šeimą ir individualumą, buitį ir kūrybą. Kas yra svarbu žmonių santykiuose ir iš kur tas Švytėjimas Nomedos tapyboje?
 
    Spalio 27-ąją Dovilų filiale  –filmo „Second hand“ peržiūra ir nuotolinis susitikimas su režisieriumi Artūru Jevdokimovu bei kūrybinės dirbtuvės su režisieriumi Linu Augučiu.
    Dokumentinis filmas „Second hand“ (rež.  A. Jevdokimovas)  – ar kada susimąstėte, iš kur atkeliauja drabužiai į padėvėtų rūbų parduotuves? Per Didžiąją Britaniją driekiasi tamsus aukojamų drabužių surinkimo verslo tinklas. Filmas seka „labdaros" keliu iš Londono į Lietuvą ir fiksuoja nematomų, tuo užsiimančių lietuvių emigrantų kasdienybę. Šioje dokumentinėje komedijoje su detektyvo elementais atsiskleidžia keturių spalvingų personažų gyvenimas: jie susiduria su kultūriniais skirtumais ir tragikomiškais įvykiais, bet nepraranda užsidegimo bei ironijos kartais žiaurioje ir nežmoniškoje aplinkoje.