
„Senjorų pasaulio” liepos mėnesio pirmoje paskaitoje rūpinimąsi vaiku ir jo auklėjimą tyrinėjanti etnologė dr. Audronė Daraškevičienė pasakos tema „Šiuolaikinės ir senosios vaikų auginimo tradicijos Lietuvoje“.
Paskaitoje, remdamasi XXI a. pirmaisiais dešimtmečiais savo atliktais tyrimais, A. Daraškevičienė pristatys šiandieninėje Lietuvos visuomenėje vyraujančius tėvų požiūrius į rūpinimąsi vaiku bei jo auklėjimą, aptars XX a. antroje pusėje vyravusias tendencijas ir aiškinsis, kaip šiuolaikiniai ar XX a. antroje pusėje dominavę tėvų požiūriai siejasi (ar nesisieja) su XIX–XX a. pr. Lietuvos kaimo kultūroje vyravusiomis rūpinimosi vaiku, jo auklėjimo, o taip pat vaiko, tėvų, jų teisių ir pareigų, santykių tarp žmonių, natūralumo, moralės, socialinės tvarkos sampratomis.
A.Daraškevičienė 2018 metais apgynė etnologijos krypties disertaciją „Rūpinimasis kūdikiu ir ankstyvasis vaiko auklėjimas šiuolaikinėje Lietuvoje: viduriniojo visuomenės sluoksnio tėvų požiūriai“. Ji yra Lietuvos nacionalinio muziejaus gidė – edukatorė, veda ekskursijas ir edukacijas Istorijų namuose įsikūrusioje Etnografijos saugykloje.
Lektorės nuotraukos autorius – Augustinas Bėkšta, LNM.