Pradžia
lt
en
2023 kovo 14 d. 17:30 - 18:30 J. Lankučio viešoji biblioteka

Velniškoji Super Profesija – Gido dienoraštis

Atnaujinimo data 2023-03-13 14:35

Pradžia
*photo*
Simonas Jurkevičius yra profesionalus gidas, kuris jau daugiau kaip 15 metų dirba Italijoje, Skandinavijoje bei Baltijos šalyse. Savo darbą jis vadina velniška super profesija. Super, nes tai prestižinis svajonių darbas, kurį atlikdamas, autorius nuolat keliauja užsienyje, bendrauja su įvairių šalių keliautojais, svečiuojasi prabangiuose viešbučiuose ir pastoviai vaišinasi restoranuose. Tačiau brangios kelionės – tai tik dalis šios profesijos. Dar yra didžiulis stresas, atsakomybė, įtampa, nežmoniški darbo ritmai, pastovus bendravimas su neadekvačiais žmonėmis – ne veltui ši profesija yra tiesiog velniška, gerąja ir blogąja prasme. Autorius savo gido dienoraščio istorijose aprašo keisčiausias situacijas į kurias jam teko papulti – kai kurios jų yra tiesiog absurdiškai juokingos, kitos – skaudžiai dramatiškos. S. Jurkevičius taip pat pateikia dviejų keliautojų tipų psichosomatinį portretą – italų ir lietuvių.
 
„Velniškoji super profesija“ tai trys knygos vienoje – skaitytojas turės progą ne tik susipažinti su įvairiais Europos miestais (Ryga, Talinas, Helsinkis, Stokholmas, Oslas, Roma, Venecija ir daug kitų), bet ir juos išvysti gido akimis – su visais privalumais ir trūkumais. Taip pat Simonas parodys kaip iš vidaus atrodo gido darbo virtuvė ir su kokiais įššūkiais ir problemomis tenka šios profesijos atstovams susidurti kone kiekvienoje kelionėje. Kad keliauti istorijomis būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga, S. Jurkevičius suteiks ir keletą rekomendacijų ką įdomaus galima pamatyti ir nuveikti kiekviename mieste. Leidžiamės į kelionę?
 
SIMONAS JURKEVIČIUS, baigęs tris pradines mokyklos klases Lietuvoje, 1996 metais išvyko gyventi į Italiją. Romoje baigė vidurinę mokyklą bei prestižinį Lucio Anneo Senecos literatūros ir klasikinių studijų licėjų. Pizos universitete įgijo teatro, muzikos, kinematografijos technologijų daktaro laipsnį. Beveik dešimt metų Italijoje dirbo gidu Lietuvos turistams. Praleidęs septyniolika metų Italijoje, nusprendė grįžti į Lietuvą. Tolesnė veikla yra susijusi su Italija ir šios šalies kalba bei kultūra. 2014 m. Kaune įsteigė privačią italų kalbos mokyklą „Accademia Italiana“, taip pat dirba italų-lietuvių kalbų vertėju, gidu italų turistų grupėms Baltijos ir Skandinavijos šalyse. S. Jurkevičius išleido tris knygas „Sava Roma“ (Obuolys, 2014), „Amor Roma – Italų kalbos gidas“ (Tyto Alba, 2019) ir „Amor Roma – Amžinojo miesto gidas“ (Tyto Alba, 2019), taip pat rašo į žurnalus „Nemunas“, „Keliauk“. Laisvalaikiu groja, jo įkurta juodojo metalo grupė „Luctus“ yra gerai žinoma šios muzikos mėgėjams Lietuvoje ir už jos ribų.
 
Renginį moderuos gidė Monika Vasylienė